http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Kontakt

Serwis Turystyczny NaszeSudety.pl, wpisany do rejestru dzienników i czasopism za numerem Rej Pr 3137, jest własnością firmy Silesiana Waldemar Brygier.

Silesiana Waldemar Brygier
ul. Stopnicka 15/13
53-326 Wrocław
NIP 698-156-05-45

Numer konta:
mBank 81 1140 2004 0000 3502 4961 3513


Redaktor naczelny:
Waldemar Brygier, e-mail: waldek@naszesudety.pl

tel. 0-71 78 79 264 [Redakcja naszesudety.pl]
kom. 0-697 913 148 [Redakcja naszesudety.pl]   • Patronat medialny Serwisu Turystycznego NaszeSudety.pl
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2007-02-07, godz. 08:44, Odwiedzin: 69195
Komentarze
Piotr Aftarczuk 2007-05-30 10:56
Witam!

Zwracam się z pytaniem do redaktorów wszystkich stron internetowych o Sudetach: Proponuję ogłoszenie w czasie wakacji na stronach o Sudetach plebiscytu na najlepszy lub najpiękniejszy szlak w Sudetach, chodzi o szlak w jednym kolorze oraz odcinek do 6 godzin wędrówki przy szlakach długich. Wyniki zostałyby ogłoszone jesienią. Co Wy na to?

Pozdrawiam

Piotr Aftarczuk

http://www.sudecki.republika.pl
Salvador Club 2007-02-21 16:57
Czar Gorzanowa

Dobiega końca realizacja projektu ,, Czar Gorzanowa" . Grupa młodych ludzi przy wsparciu Towarzystwa Miłośników Gorzanowa pracowała przez ponad pół roku nad materiałem multimedialnym, fotograficznym i teatralnym w ramach realizacji VI edycji programu MAKE A CONNECTION – PRZYŁĄCZ SIĘ ,
a finansowanym przez PolskąFundację Dzieci i Młodzieży.
Na koniec lutego zaplanowana jest projekcja filmu wieńczącego powyższy projekt. Materiał jest już prawie na ukończeniu. Poraz pierwszy na tak szeroką skalę zaprezentowany będzie bogaty materiał archiwalny jak i współczesny dotyczący Gorzanowa, który jak dotąd nie ujrzał jeszcze światła dziennego.
A póki co zapraszamy na stronę internetową: www.tmg.gorzanow.prv.pl
na której prezentujemy część swoich dokonań. Tak więc CZAR GORZANOWA trwa !!!

Salvador Club
Kamil Drejer 2007-09-04 11:43
Witam,

niedawno zacząłem prowadzić stronę internetową o Sudetach Środkowych. Będzie to opis ważniejszych, ale również mniej znanych zabytków oraz tras, z których użytkownik sam będzie mógł "złożyć" swoją wędrówkę.

Chciałbym podjąć współpracę ze stronami o podobnej tematyce. Interesuje mnie wymiana informacji, doświadczeń, czy chociażby linków. Adres mojej strony: http://www.sudetysrodkowe.ovh.org

Pozdrawiam
L.Mazurek 2007-03-26 23:45
Witam
Kiedy będzie dostępny przewodnik Planu ,,Góry Opawskie,,
Dzięki i pozdrawiam
L.Mazurek
Vl.Kebrle 2007-04-04 00:10
Dzień dobry,
inny temat, nestety ponownie transport:
Nieprzyjemne jest zawieszenie ruchu kolejowego na przejściu Lichkov – Międzylesie. Pośpieszny Praga – Poznań kursuje do 5 maja i koniec. Weekendowy poranny pociąg z Czech jak i wieczorny do Czech zawieszony, 31 marca jechały ostatni raz. Rzekomo będzie przebiegała rekonstrukcja przejścia wraz z odkładaną w Czechach elektryfikacją odcinku Letohrad - Międzylesie.
Co gdyby uzgodnili się przewoźnicy autobusowi w zastęp za tory? Kiedyś dawno kursowała linia ČSAD Svitavy – Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Letohrad – Jablonné - Międzylesie – Bystrzyca Kłodzka – Kłodzko, autobus ten jeździł znacznie obłożony. Trudno powiedzieć dlaczego kurs zawieszony. Spróbuję tu się zapytać jeżeli tu znałazła by się firma do przejazdów - tu w Czechach więcej potencjalnych przewoźników. Inną możliwością: Co na przykład przedłużenie jakieś linii PKS do dworca kolejowego w Dolni Lipce? Gdy się rekonstrukcja skończy nie wiadomo..
Serdecznie pozdrawia
Włodek w Czechach
Piotr Aftarczuk 2007-04-05 21:36
Zapraszam na stronę o Głównym Szlaku Sudeckim http://sudecki.republika.pl
Borysław Zatoka 2007-04-12 07:23
Szanowni Państwo,
proszę przyjąć zaproszenie do udziału w Forum Turystycznym w Lądku Zdroju.
Spotkanie odbędzie sie w dniach 19-20 kwietnia 2007r. (czwartek-piątek).
Forum poświęcone jest szeroko rozumianemu rozwojowi regionalnemu z zaznaczeniem szczególnej roli rozwoju turystyki i towarzyszącej jej ochronie środowiska. Z uwagi na interdyscyplinarny charakter spotkania wezmą w nim udział przede wszystkim: Wójtowie/Burmistrzowie, Przewodniczący Rad, pracownicy gmin odpowiedzialni za pozyskiwanie i obsługę inwestycji, działy promocji firm prywatnych i gmin, przedsiębiorcy z branży turystycznej.
Prosimy o lekturę uaktualnionego programu spotkania i możliwie pilną odpowiedź w sprawie udziału Państwa przedstawicieli w spotkaniu. Na stronie www.ratusz.info prosimy dokonywać rejestracji uczestników. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z Kierownikiem Biura Forum - Panią Barbarą Poniewierką 0 502 513 383.
Łączę wyrazy szacunku
Borysław Zatoka
Dyrektor Centrum PPP 0600417412 www.ratusz.info
Andrzej Makowski 2007-04-19 20:14
Powodzenia !
Jacek serkowski 2008-03-21 07:35
Zapraszam wszystkich Sympatyków Naszych Sudetów na moje forum założone na Naszej klasie na temat Sudetów Polskich i Czeskich, oraz Schronisko Na Śnieżniku
Bronislav Kujal 2008-05-10 00:42
Chtěl bych so nejsrdečněji poděkovat PTTK Bractwu krzyzowcow za zaregistrování smírčího kříže ve Starostíně do chráněných památek. Za neformální seskupení : subteren.webgarden.cz Bronislav Kujal-Meziměstí-ČR
Leszek Telatynski 2009-04-05 14:27
02.04.09 na zamku "Grodziec" , z inicjatywy Agroturystycznego Szlaku Winni- Miodowego " Grodziec" Dolnośląska Izba Rolnicza zorganizowała seminarium na temat promocji rozwoju agroturystyki w powiązaniu z produkcją pszczelarską i winoroślarską na ziemi dolnośląskiej. Zaproszeni prelegenci / dr Wojciech Bosak z Instytutu Winorośli i Wina oraz prof. Tadeusz Baronowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu / przedstawili możliwości rozwoju winoroślarstwa w naszym regionie.
Praktyczne możliwośći współpracy między gospodarstwami agroturystycznymi w ramach szlaków turystycznych przedstawiła p. dr Ewelina Rozpędowska z Dobkowa oraz p. Kinga Koziarska z Nowej Soli.
Znaczenie rozwoju agroturystyki w powiązaniu z inną działalnością gospodarczą docenił uczestniczący seminarium prezes Izby p. Leszek Grala.
W trakcie spotkania zainaugurowane zostało tworzenie w podziemiach zamku "Polskiej Piwnicy Win i Miodów Pitnych. Właściciele winnic i pasiek mogą eksponować własne wina i miody. Zwiedzający będą mieli dodatkową atrakcję turystyczną jaką będzie owa piwnica trunków.
Leszek Telatyński
tegroup 2009-04-12 18:50
Pozdrawiam Redaktorów i nieśmiało pragnę zarekomendować naszą stronę poświęconą reliktom dawnego górnictwa na Dolnym Śląsku:
http://www.tegroup.org.pl
Leszek Telatynski 2009-10-17 13:54
W dniach 10/11.10 na zamku Grodziec zorganizowane zostało III Agroturystyczne Święto Miodu Pitnego i Wina. Gospodarzem imprezy był ZUT Zamek Grodziec, merytorycznego wsparcia udzielało Starostwo w Złotoryi. Nostalgiczna atmosfera jesiennych dni, występy folklorystyczne, współcześni rycerze i handlujący swoimi wytworami właściciele pasiek, gospodarstw agroturystycznych, warsztatów rzemieślniczych dopełniali całości imprezy. Piwnica win wzbogaciła się o kolejne eksponaty.
Kolejny rok działalności Agroturystycznego Szlaku Winno - Miodowego "Grodziec" miał swoje "świąteczne" podsumowanie.
Prezes Sekcji Winoroślarskiej
L. Telatyński
Grzegorz Kawka 2010-01-05 16:42
Witam Państwa
Moje pytanie dotyczy Pana Stefana Skibińskiego z Karpacza. Pochodzi on z Kutna, podobnie jak i ja. Napisał książkę "Kutno, jakie pamiętam". Od wielu lat mieszka w Karpaczu. Chciałem nawiązać z nim kontakt i spotkać się z nim. Mieszkam w sumie niedaleko, bo w Zielonej Górze. Dochodzą do mnie jednak informacje, że niestety Pan Stefan zmarł. Na waszej stronie też jest o tym wzmianka, ale nie wiem, czy dotyczy to tej samej osoby.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
JolaHarasimow 2010-04-13 12:28
Z A P R O S Z E N I E

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa
na SPOTKANIE informacyjne poświęcone energetyce wiatrowej na Pogórzu Izerskim,
które odbędzie się 29-go kwietnia 2010 r. o godz. 17.00 (czwartek)
w Hotelu Zaułek
ul. Wolności 36, Olszyna (za Biedronką)

W związku z planami lokalizacji elektrowni wiatrowych w gminie Olszyna i na terenie Pogórza Izerskiego pragniemy przybliżyć Państwu specyfikę tego rodzaju inwestycji.
Spotkanie rozpocznie się prezentacją Pana dr inż. Henryka Wojciechowskiego, doktora nauk technicznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej.
W spotkaniu wezmą również udział Pani Poseł Anna Zalewska, Pani Poseł Elżbieta Witek oraz specjaliści z różnych dziedzin nauki dotyczących tematyki elektrowni wiatrowych, gotowi udzielić odpowiedzi na Państwa pytania.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy Burmistrzów, Radnych, Sołtysów i mieszkańców gminy Olszyna i gmin ościennych.

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy spotkania:
Stowarzyszenie Unia Izerska,
Redakcja Czasopisma IZERY
TOPiK Zgorzelec

Koordynator spotkania:
Agata Kowalska tel: 757232100, 607061234
Leszek Telatyński 2010-04-21 18:29
Kolejną atrakcją Zamku Grodziec /zamku na wulkanie/ będzie, tworzona obecnie na podzamczu "Winnica na wulkanie". Trwają pierwsze nasadzenia krzewów winorośli. Winnica na wulkanie stanie się w nieodległej przyszłości kolejną ciekawostką turystyczną Agroturystycznego Szlaku Winno-Miodowego "Grodziec".
Prezes Sekcji Winoroslarskiej
Leszek Teloatyński
DariuszSt 2010-10-09 12:48
Mam pytanie
Swego czasu głośno było o budowie wyciągów w rejonie Kowar.
Czy coś się w tej sprawie dzieje?
Myslę że wielu Waszych czytelników, jest tym zainteresowanych, mając dość tłoku na wyciągach w Szklarskiej i Karpaczu.
Proszę o jakąś bieżącą inofrmację.
pozdrawiam
Dariusz
Leszek Telatyński 2010-11-08 09:39
W dniach 9/10.10.'10 na zamku Grodziec zorganizowane zostało IV Agroturystyczne Święto Miodu i Wina. Parę tysięcy turystów zwiedzało zamek, uczestniczyło w imprezach artystycznych, korzystało z rad fachowców a także dokonało zakupów pamiątek. VIP - y na podzamczu sadziły winorośl a pszczelarze wierzby dla pszczół.
Beata Ryś 2010-11-14 21:15
Może ktoś z Państwa wie , gdzie można kupić książkę W.Beny ,, Polskie Górne Łużyce ,,. Mam problem z kupieniem tej książki .
J.M. 2011-02-08 18:16
a w jaki sposób można dodać obiekt do bazy noclegowej na waszym portalu i ile by to miało kosztować na rok????
pozdrawiam M.Jusza
Prvni Snih 2011-04-07 13:15
Panie Waldemarze - pozwolę sobie zasugerować temat :) - cytuję za ONETEM:
"Czechy mają oddać Polsce 365 ha w Sudetach
dzisiaj, 11:21
SAL / PAP
Z powodu błędu popełnionego w latach 50. XX wieku przy wyznaczaniu granic państwowych, Czechy mają oddać Polsce 365 hektarów terenów położonych w Sudetach Zachodnich - poinformowało czeskie radio publiczne.
Według rozgłośni Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Pradze zamierza przekazać Polsce fragment województwa libereckiego, leżący na tzw. cyplu frydlandzkim, między Świeradowem-Zdrojem a Bogatynią.
Z pomysłem czeskiego MSW nie zgadzają się władze regionalne i lokalne. Wojewoda liberecki Stanislav Eichler proponował odkupienie terenów błędnie przypisanych Czechom.
- Jeśli chodzi o powierzchnię, jesteśmy najmniejszym województwem. Dlatego też zabiegaliśmy, by - jeśli ma dojść do jakichkolwiek reparacji - doszło do nich w kraju morawsko-śląskim albo innych, większych województwach - powiedział.
Z Polską na długości 800 km graniczy pięć czeskich województw: libereckie, hradeckie, pardubickie, ołomunieckie i morawsko-śląskie. Problem regulacji granicy dotyczy niemal wszystkich, choć nie wszędzie powodem jest pomyłka demarkacyjna, lecz tzw. dług graniczny, także z lat 1950.
Dług powstał w 1958 roku przy ostatecznym wytyczaniu granicy między Polską a ówczesną Czechosłowacją. Czesi od Polaków otrzymali 1205,9 ha, Polacy od Czechów - 837,46 ha. Różnica 368,44 - na niekorzyść Polski - do dziś nie została uregulowana.

Rozwiązaniem sprawy zajmuje się od 1992 roku Stała Polsko-Czeska Komisja Graniczna przy MSW w Warszawie."
-----

Gdyby post niniejszy stał się nieaktualny (bo redakcja podejmie temat na Aktualnościach lub uzna go za nieinteresujący) - proszę niniejszy wpis usunąć.
Pozdrawiam serdecznie z Polsko-Czeskiego pogranicza :) - naturalnie nie jest to pogranicze "w ogniu" :)
Waldemar Brygier 2011-04-07 13:18
Dziękuję za temat, a może...
Prvni snihu, nicka masz czeskobrzmiącego, może pokusiłbyś się o przetłumaczenie czeskiego tekstu? Dostałem informację (linka) o tej sprawie kilka dni temu od znajomego dziennikarza czeskiego, ale nie miałem i na razie nie mam czasu na tłumaczenie. Tłumaczenie nie musi być wierne, może być luźne, byle oddawało sens informacji... Co Ty na to?
Buldog 2011-04-13 14:53
O sprawie jakiś czas temu pisała "Nowa Trybuna Opolska" (bo to tereny "Javornícka" przy granicy z woj. opolskim - zupełnie niedawno tematem zajęła się jakaś inna gazeta z regionu, ale nie pamiętam już jaka), vide link:
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /518593270
Mam nadzieję, że link zadziała.
Doprecyzowując: całość jest "czkawką" po powojennej (po II wojnie światowej - przyp. Buld.) korekcie granicy ustalonej w 1742 r. między Prusami a Koroną Czeską (nie Austrią!). Dano wtedy Czechosłowacji stację kolejową Tkacze na linii izerskiej (obecnie stacja Harrachov), PRL dostał tereny koło Smreka, a w okolicach Javornícka (w zasadzie nie w samych Sudetach Wschodnich, a na ich Przedgórzu) dokonano "wyprostowania" granicy - wcześniej miała ona skomplikowany przebieg, na przykład kościół popijarski w Bilej Vodzie podzielony by granicą - no i od tego "prostowania" wziął się dzisiejszy dług. A było ruszać...
telatynski1 2012-05-20 10:35
Po raz czwarty, na zamku Grodziec, dzieci szkole z gminy Lubin wzięły udział w imprezie turystyczno edukacyjnej. W trakcie wycieczki szkolna brać /60 dzieci/ wysłuchały lekcji na temat pszczelarstwa, popróbowały miodów p. Krupskich z Nowego Kościoła, zwiedziły stare zamczysko, a po spożyciu kiełbasek wzięły udział w malarskim plenerze. Współorganizatorami imprezy była Gmina Lubin, Spółka "Zamek Grodziec" oraz inicjator Agroturystyczny Szlak Winno -Miodowy " Grodziec.
Kolejną imprezą planowaną na zamku związaną również z promocją miejscowych miodów oraz gospodarstw agroturystycznych Szlaku będzie Święto Kwitnących Lip w dniu 22 lipca.
Więcej informacji na portalu zamku Grodziec i u Kasztelana zamku.
Buldog 2012-05-20 17:58
Rozczulają mnie te pszczelarsko-miodowe wpisy, które pojawiaja się zawsze kompletnie bez związku z danym tematem.
Pozwolę sobie więc zacytować stary pszczelarski wierszyk, tradycyjny, ludowy, nie mój, który poddałem pewnym drobnym korektom, gdy uczyłem go moje dziecię (wówczas bardzo małoletnie).
Kto zna wersję oryginalną, ten wie, o co chodzi:

Użądliła misia pszczoła.
"O nikczemna!" - misio woła.
"Za me męki, za me bóle,
Porozbijam wszystkie ule!"
:lol:
emil 2012-05-20 22:30
[quote="Buldog":4ilj4pu9]Rozczulają mnie te pszczelarsko-miodowe wpisy, które pojawiaja się zawsze kompletnie bez związku z danym tematem[/quote:4ilj4pu9]
Przyganiał kocioł garnkowi. Pewnie nie zdążyłeś jeszcze zauważyć, że twoje komentarze prawie nigdy nie są na temat :lol: :lol: :lol:
Buldog 2012-05-21 09:25
O Jezu! Ale mi dowalił! Bah! Chyba umrę! Weterynarza!
emil 2012-05-21 12:30
Obawiam się, że gdyby weterynarz mógł tu coś pomóc, zrobiłby to już dawno... :P
Buldog 2012-05-21 18:05
Oj tak...
emil 2012-05-22 01:23
Cieszę się, że przynajmniej w jednym się zgadzamy :D
Buldog 2012-05-22 09:55
Nic nie zrozumiał... Trudno. Kiedyś już postanowiłem, że nie będę odpowiadał na posty Emila i niedawny "eksperyment" utwierdził mnie w przekonaniu, że była to słuszna decyzja. E.O.T.
emil 2012-05-22 12:51
Buldog nie odpowiada na posty? Straszne, jeszcze chwila i w ogóle zamilknie, i tym samym forum umrze śmiercią tragiczną. Zawołałbym: "Weterynarza!", ale... szkoda mi weterynarza...
Sudetophilus 2012-05-22 23:25
Oj Buldi, Buldi, taki duży a z koniami się kopiesz... Znaczy się - masochista z Kolegi! No kto by pomyslał, a ja myślałem, że hedonista i to do bólu...
A Schubert, czemu nie. Ale kantaty Bacha "o wysokich numerach", mniam, mniam. To sobie Jasio poszalał. A co on z kotłami tam każe wyprawiać... (to tak, że by nie było, że wpis jest o niczym). No, ale co to ja dziś wykopałem i odsluchalem. Ha. Jak mawiał sam Mistrz, to Święty Gral wśród jego dzieł... (tych moteli ileś tam..., ze dwieście...). Waldku, juz kończę...
Buldog 2012-05-22 23:34
"Koń jaki jest kaźdy widzi." I tyle. To wszystko ma fachowe nazwy.
Żadna Zuppa! Liszta pieśni sobie słucham. Fischer-Dieskau śpiewa, a Barenboim mu akompaniuje. Cudne!
emil 2012-05-23 02:52
[quote="Buldog":1l83t9jj]"Koń jaki jest kaźdy widzi."[/quote:1l83t9jj]
Ale szczekającego konia (a może wierzgającego psa?) to chyba nikt jeszcze nie widział. Prawdziwy sudecki endemit... :lol: :lol: :lol:
Sudetophilus 2012-05-23 16:08
Sam dobrze wiesz, że nie wiesz, co tracisz.
Buldog 2012-05-23 16:37
Nie, nie, nie! :mrgreen:
emil 2012-05-23 22:07
Hehe, Buldoga należałoby objąć prawną ochroną, jak na prawdziwego sudeckiego endemita przystało. Jeszcze nam się zmarnuje i kto będzie robił frekwencję na forum? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Darek Wantuch 2014-03-05 20:31
Mam pytanie W jaki sposób można umieścić kilka zdjęć w galerii
Waldek Brygier 2014-03-15 06:46
Wystarczy napisać do mnie z propozycją :-)
Chętnie pokażemy coś nowego...

waldek@naszesudety.pl
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0790419579