http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Zawody Horská Výzva wystartują w Jesionikach

     Seria zawodów ekstremalnych Rock Point – Horská výzva po raz pierwszy zagości w Jesionikach. Najtrudniejsza rywalizacja outdoorowa w Republice Czeskiej zacznie się pięć minut przed północą w piątek 10 kwietnia w Koutach nad Desną, w Ośrodku narciarskim Kouty.     Tak samo jak w poprzednich latach zawodnicy mogą wybrać jedną z trzech tras – Short (14 km), Half (35 km) i Long (63 km). Najkrótszą trasę można będzie jednak pokonać także poza konkursem, w kategorii nordic walking.

     - Początkowo chcieliśmy najkrótszą trasę zawodów w całości zastąpić tylko zwykłym marszem, ale postanowiliśmy ją podzielić na część rozgrywaną w ramach zawodów i część poza rywalizacją. Chcemy bowiem, aby w Górskim Wyzwaniu mogli uczestniczyć także ci, którzy nie chcą współzawodniczyć, a tylko wziąć udział w ciekawej imprezie i poznać czeskie góry - wyjaśnił dyrektor zawodów Pavel Zitta.

     Kolejną nowością tegorocznej edycji jest zwiększenie liczby kategorii. - Ponieważ ulubiona kategoria Dogtrekking cieszyła się coraz większym zainteresowaniem, podzielimy ją na dwie odrębne kategorie - dla kobiet i mężczyzn, dotychczas była jedna dla wszystkich – dodał Pavel Zitta.

     Ekstremalne przedsięwzięcie Rock Point zaoferuje w tym roku cztery biegi weekendowe. Pierwszy wyścig rozpocznie się w Jesionikach w piątek 10 kwietnia krótko przed północą, gdy biegacze wyruszą na najdłuższą trasę. Przygotowano na niej trzy punkty żywieniowe - na Ramzovej (16 km), na przełęczy Červenohorské sedlo (25 km) i koło Ovčárnej przy schronisku pogotowia górskiego (45 km).

     Najszybsi zawodnicy dobiegną do mety jeszcze przed startem kolejnych kategorii, które wyruszają dopiero w sobotę przed południem. Górskie Wyzwanie może podjąć każdy, kto chce pokonać sam siebie. Zainteresowani mogą się zgłosić na stronie internetowej
www.horskavyzva.cz lub także bezpośrednio na miejscu w dniu imprezy.

www.navstivtejeseniky.cz
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-03-20, godz. 09:53, Odwiedzin: 2792
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0857598782