Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16 Sty 2021, 23:36

Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Przewodnik i atlas ''Sudety''wyd.Bezdroża - opinie? 
Autor Wiadomość

Post Przewodnik i atlas ''Sudety''wyd.Bezdroża - opinie?
Czy ktoś już przeczytał to 'dzieło'' ? Ręce mi opadły, rozum się zagotował... Już początkowe strony przyniosły obietnicę wielkich przeżyć: np.na str.3 cyt.''Chcemy skierować Cię,Czytelniku,w miejsca szczególnie interesujące,'obowiązkowe punkty'',które trzeba zobaczyć,by móc powiedzieć,że zwiedziło się dany rejon polskich Karpat''. To Sudety leżą w Karpatach??????? Takich głupot jest tam więcej... Gdzie była korekta?
I jeszcze jedna z wielu perełek : str.189 - Bardo -miasto niedużych rozmiarów,położone....
Zdjęcia umieszczone zupełnie gdzie indziej niż w opisie terenu, notki o ludziach czy ciekawostkach również.
Może ja się czepiam ale chcę poznać opinie innych :(

02 Gru 2013, 19:59
Awatar użytkownika

Post Re: Przewodnik i atlas ''Sudety''wyd.Bezdroża - opinie?
Nie znam tego dzieła, ale zapowiada się pikantnie (nie piszę sakramentalnego "ale rad poznam", gdyż nie chcę mijać się z prawdą).
Pewnie to kolejna publikacja przygotowywana myszką "na wczoraj", bo akurat była jakaś kasa do wydania (dotacja, grant etc.), a może po prostu następny przykład ignorancji i braku szacunku dla czytelników?

02 Gru 2013, 20:10

Skoro w Sudetach jest Karpacz, to widać ktoś uznał, że w Karpatach mogą być i Sudety.

04 Gru 2013, 23:55
Awatar użytkownika

Chodaczku, a możesz podać nieco więcej informacji o tej książce? Dokładny tytuł, kto jest autorem (podejrzewam, ale chciałbym się upewnić)...

Dostałem jakiś czas temu informację o "Sudetach" wydanych przez bodaj Muzę. Kilka stron udostępniają u siebie na stronie. Przeczytałem pół pierwszej strony. W tym krótkim kawałku według autora:
- Sudety leżą w Polsce i w Czechach (zabrano Niemcom ich część, że nie wspomnę już o Morawach, skoro przywołał Czechy?)
- Ptolemeusz miał na myśli Erzgebirge, czyli... Rudawy Janowickie!!! (tutaj komentarza chyba nie potrzeba)
- dalej też kilka kwiatków znalazłem...

A z tą korektą różnie bywa. Napisałem kiedyś trójtomowy przewodnik po Sudetach. Aż się prosi o podział na Zachodnie, Środkowe i Wschodnie, prawda? Ale objętościowo to tak łatwo nie wychodziło, więc zasugerowałem jeden z tytułów "Sudety. Część wschodnia". I co? A gdzie tam... I tym sposobem mamy np. zachodnie otoczenie Kotliny Kłodzkiej w... Sudetach Wschodnich :-)

05 Gru 2013, 08:59

Przewodnik i atlas Sudety -Karkonosze,Góry Izerskie, Góry Sowie, Góry Stołowe, Masyw Śnieżnika.
Autorzy: Natalia Figiel, Paweł Klimek, Krzysztof Rostek
Wydanie III 2011 Wydawnictwo HELION Gliwice /Bezdroża /

05 Gru 2013, 11:16
Administrator

Jeden z tych trzech autorów jest jakoś tam związany z Sudetami, pozostała dwójka to "beskidnicy"...

05 Gru 2013, 21:44

Podziały Sudetów... co za piękny temat. Kiedy wreszcie np. Morawski Kras będzie zdaniem geografów w Sudetach? Kto jest przeciw?

07 Gru 2013, 22:08
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość