Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 02 Mar 2021, 06:12

Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 A na Euro mecze czy ucieczka? 
Autor Wiadomość

Post A na Euro mecze czy ucieczka?
Euro budzi wiele kontrowersji. Dla mnie to przede wszystkim emocje, ale moja dziewczyna chce uciekać w góry do Zakopanego - niepiłkarskiej stolicy Euro 2012.
Pojawia się sporo pomysłów w tej kwestii. A co wy będziecie robili?

05 Cze 2012, 11:39
Awatar użytkownika

Post Re: A na Euro mecze czy ucieczka?
Też chciałem "uciekać" na cały najbliższy "długi weekend", ale z przyczyn obiektywnych* w piątek po Bożym Ciele muszę pozostać we Wrocławiu... :cry: W kolejne wrocławskie dni meczowe też pewnie będę siedział na miejscu. :(
Koledzy z pracy namawiają mnie, bym wziął udział w organizowanej przez nich imprezie, w czasie której mają gotować różne pyszne rzeczy, pić piwo lub/i wódkę i oglądać mecz. W sumie czemu nie? Zjeść dobre rzeczy można, napić się piwa zawsze, wódeczki od czasu do czasu też, a ten mecz... :mrgreen: Niech sobie leci w tle w telewizorze. Ja przez ten czas pozmywam... ;)
A wracając do Twojego pytania, to ja bym był za tym, by jednak uciekać. Ale czemu do Zakopanego? Do Innsbrucka jedzie się tak samo długo; w dodatku, jeśli wybierzesz malowniczą trasę przez Garmisch-Partenkirchen, a nie będziesz się pchał z Monachium przez Kufstein i wiecznie zakorkowaną "ósemkę", to zaoszczędzisz na opłatach za autostrady!** Można też darować sobie dojeżdżanie do Innsbrucka i zostać po bawarskiej stronie w okolicach Mittenwaldu. Cisza, spokój, stosunkowo mało ludzi (tym bardziej teraz - przed zasadniczym sezonem), ceny za "pokój u gaździny" umiarkowane, za to knajpy duuużo lepsze, że o piwie nie wspomnę, bo po co strzępić sobie klawiaturę po próżnicy... :D
No i to wspaniałe muzeum lutnictwa w samym Mittenwaldzie - gorąco polecam!

*) Te przyczyny obiektywne dają się streścić w zdaniu: "Cierpliwością i pracą ludzie zdrowie tracą!"
**) Wczoraj straciłem dziewictwo z płatną "aczwórką". Wszystko szło nawet sprawnie, ale aż żal było patrzeć na tych ludzi stojących w kilometrowym korku przed bramkami "wypuszczającymi" do Wrocławia...

05 Cze 2012, 12:31

Pewnie wielu tak zrobi, tymczasem w górach akurat... pozamykali granice. Ze Śnieżki przez najbliższy miesiąc nie zejdzie się do Pecu, a nawet pobliskiej Luční boudy (chyba że przez Jakuszyce), z Pasterki na wycieczkę na Božanovsky Špičák trzeba iść przez Kudowę itp. Do Chaty pod Rysami przez Rysy też można przejść co najwyżej nielegalnie. Ktoś tworząc durny przepis jak zwykle nie pomyślał, bo na pewno w przeciwnym wypadku kibole zza granicy, stanowiący zagrożenie dla bezpieczeństwa Euro 2012, waliliby całymi tłumami leśnymi ścieżkami przez góry...

05 Cze 2012, 12:34
Awatar użytkownika

No i "już po wszystkiem!" - że zacytuję nieodżałowaną Młodą Lekarkę z Wrocławia (wbrew mojej niechęci do wielkich liter piszę właśnie tak; prof. Miodek zżyma się z kolei na 'wielką literę', twierdzi, że wystarczy 'duża' - mniejsza z tym...).
Co ciekawe, w czasie ME kilkukrotnie, a może nawet kilkunastokrotnie, przekraczałem granicę pomiędzy PL a CZ i ani razu nie zostałem poddany jakiejkolwiek kontroli, żaden patrol nie niepokoił mnie ni mojej czarnej Wołgi. Ot pogróżki władz...

03 Lip 2012, 21:18
Awatar użytkownika

Miałem podobnie, też często przekraczałem granicę południową, i to autokarem, ani razu nie zauważyłem naszych dzielnych pograniczników :-)

03 Lip 2012, 22:19
Awatar użytkownika

W sumie władze zapowiadały, że będą zatrzymywać jedynie osoby/pojazdy, "wobec których istnieją uzasadnione podejrzenia" (czy jakoś tak). Widać "nie łapiemy się"... :oops:
No i dobrze! :D

03 Lip 2012, 23:56
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość