Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16 Sty 2021, 23:06

Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Pies sudecki? 
Autor Wiadomość

Post Re: Pies sudecki?
Szanowny Buldogu,jeśli chodzi o zdjęcie Jody to cała przyjemność po mojej stronie,gdy zaś idzie o mój nick,który jest zresztą odimienny,to myślę,że się deklinuje,a co się tyczy wielkości pierwszej litery, jest to mój celowy zabieg wyróżniający,to swego rodzaju logotyp i nie jest niestosowne używać go w tej formie,w niczym mi nie ujmuje.Zresztą w takim stylu mam go wyhaftowanego na czapce.Czerwonej.Z daszkiem. :)

04 Lis 2012, 20:55
Awatar użytkownika

Kolejny przykład domniemanego "psa sudeckiego" - psinę spotkałem na zamku w Luboradzu końcem czerwca tego roku.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Dogue de Bordeaux
Luboradz.jpg
Luboradz.jpg [ 156.21 KiB | Obejrzany 4271 razy ]

18 Lip 2013, 08:55
Awatar użytkownika

Wreszcie jest pies!
Historyczny i ponad wszelką wątpliwość sudecki, a nawet karkonoski! Schroniskowy pies z Luční boudy, ukazany na fotografii opublikowanej w 1906 r. w książce z relacjami C.L. Haralda Friedricha z jego zimowych wycieczek w Karkonosze.
Na mój gust przypomina pasterskie rasy szwajcarskie, a może to tylko autosugestia, bo zdaje się teraz mają tam berneńczyki - tak przynajmniej było, gdy ostatnio nocowałem w Luční - ale to też już ładnych parę lat temu...

Załączniki:
Komentarz do pliku: Foto: Johann Bönsch
Luční bouda 1906.jpg
Luční bouda 1906.jpg [ 183.42 KiB | Obejrzany 4220 razy ]

25 Lip 2013, 10:23
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Image

Lech z Poznania

Image

28 Lip 2013, 15:53
Profil WWW
Awatar użytkownika

Dzięki Lechu!
Pozdrawiam

Czy to podejście na Wieżycę?

29 Lip 2013, 15:55
Awatar użytkownika

Wczorajsze podejście na Ostrzycę

Lech z Poznania

Image

29 Lip 2013, 16:20
Profil WWW
Awatar użytkownika

To przesympatyczny piesek na zdjęciu jest tu zapewne przedstawicielem słynnej rasy sudeckiej kaczawski terier bazaltowy!

29 Lip 2013, 18:46
Awatar użytkownika

Dziś terier sudecki (odmiana bazaltowa) też nam towarzyszył.

Image

Lech z Poznania

Image

29 Lip 2013, 21:32
Profil WWW
Awatar użytkownika

I jeszcze pytanie: Czy ów pies gończy, o którego obroży jest mowa na poniższej tablicy, nie był czasami zaczątkiem rasy sudeckiej?

Image

Lech z Poznania

Image

03 Sie 2013, 20:28
Profil WWW

Ja przepraszam, że to kompletnie nie na temat (Sudetów), ale tak mnie ubawiło, że postanowiłem podzielić się z innymi. Za portalem volny.cz: "Na Ukrajině našli psa s tváří Putina. "Nedivil bych se, kdyby kousal gaye," reaguje Twitter. Psa, který se nápadně podobá ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, našli v ukrajinském Kyjevě. Státníka připomíná nejen přísným, pronikavým pohledem, ale i bílou srstí pod krkem. Ta totiž vypadá jako kravata. "Radši ho ale nezkoušejte naštvat," radí ruský bloger.
V centru Kyjeva pobíhal pes, jehož pronikavý pohled nápadně připomíná výraz ruského prezidenta Vladimira Putina. Informoval o tom server The Moscow Times. Fotografie křížence německého ovčáka se stafordšírským bulteriérem se objevila na několika internetových serverech a nezůstala bez komentářů. Podle jednoho z uživatelů se spíše Putin podobá psovi, než naopak. Další připomněl knihu Psí srdce Michaila Bulgakova, v níž se pes změní v člověka. "Geniááální. Nedivil bych se, kdyby kousal gaye," reagoval na Twitteru na podobnost mezi psem a ruskou hlavou státu irský komik Graham Norton. Připomněl tak zákon o zákazu propagace homosexuality, kvůli kterému se Putin stal terčem kritiky. Ruský bloger na serveru LiveJournal radí nechat psa v klidu a nenaštvat ho, další vtipkují o tom, že není vyloučeno, že jeho majitel už byl zatčen". Czyż to nie piękne?

20 Wrz 2013, 22:24
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość