http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Zamek Książ

Noclegi » Czeski Raj - noclegi

Chałupa Karkonoska

 

Chałupa Karkonoska

Háje nad Jizerou 8

513 01 Semily

tel. +420 481 685 120
kom. +420 739 121 877

e-mail: lidka.stepanova@seznam.cz
www: www.ceskehory.cz/krkonosskachalupa 
 


     Zabytkowy dom, nazwany przez gospodarzy Chałupą Karkonoską, zbudowany został w 1789 roku. Stoi na skraju rozległych lasów, w rozproszonej osadzie Háje nad Jizerą. Rzeka przepływa zaledwie 200 m od chałupy. Do chałupy najlepiej dotrzeć własnym środkiem lokomocji, ale możliwy jest również dojazd autobusem do przystanku Háje nad Jizerou, a potem spacerem ok. 1 kilometr. Koordynaty GPS: N 50°36´35" E 15°25´18".

     Chałupa składa się z łazienki z WC, kuchni, pokoju dziennego oraz małej sypialni. W kuchni do dyspozycji gości jest m.in. kuchenka elektryczna, stół dla sześciu osób, wyposażenie potzrebne do przygotowywania posiłków, czajnik bezprzewodowy i kuchenka mikrofalowa. Kuchnia jest oddzielona od pokoju dziennego, w którym znajdują się trzy łóżka, krzesła i TV-SAT. Kolejne dwa łózka znajdują się w sypialni. W chałupie są przygotowane dla gości mapy, a także wydawnictwa z propozycjami wycieczek bliższych i dalszych - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przy chałupie jest również miejsce na ognisko, przenośny grill oraz piaskownica. Zarówno latem, jak i zimą, dostępny jest parking przy domu. Dla rowerzystów przygotowaliśmy pomieszczenie na rowery. Dostęp do Internetu możliwy jest po umówieniu się z właścicielem. W naszym domu można zakwaterować się ze zwierzętami domowymi.

     Położenie obiektu predestynuje go jako świetne miejsce startu wycieczek zarówno w Karkonosze, jaki do Czeskiego Raju. Najbliższa okolica umożliwia spacery doliną Izery lub ścieżkami i dróżkami w okolicznych lasach. Chałupa położona jest w spokojnej okolicy, wieczorem można obserwować pasące się w pobliżu sarny. W odległości 1 kilometra znajdują się tereny wspinaczkowe (podstawowy instruktaż oferujemy za darmo). Na miejscu jest też 200-metrowy wyciąg narciarski, kilka ośrodków narciarskich znajduje się w odległości 5-25 km od domu. Z innych atrakcji warto wymienić chociażby jaskinie dolomitowe w Bozkovie (12 km), wieżę widokową na Kozakovie (10 km), kryty basen z sauną w Jilemnicy (8 km), czy też umiejscowiony w przyrodzie park rozrywki Šťastná země, w którym dzieci na pewno nie będą się nudzić. Restauracja, poczta i sklep znajdują się w odległości 1 km od domu.

     Serdecznie zapraszamy!
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2012-04-02, godz. 13:31, Odwiedzin: 8751
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0754780769