http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Jałta 1:10 000 [P1/1]

Noclegi » Góry Stołowe - noclegi

Gospodarstwo Agroturystyczne Srebrny Świerk

 

Gospodarstwo Agroturystyczne
Srebrny Świerk

Noworudzka
16
57-411 Wambierzyce

tel. 74 871 91 72
kom. 880 250 282

e-mail: ela2231@tlen.pl
www: www.srebrnyswierk.najlepsze-noclegi.pl 
 


    
Miano Śląskiej Jerozolimy nadane Wambierzycom w pełni tłumaczy ich walory krajoznawcze. Osławione cudami miejsce kultu Matki Bokiej rozwijało się od czasów średniowiecza, ale dopiero osoba  Daniela Paschasiusa Osterbergera przyczyniła się do powstania sanktuarium zbudowanego na wzór biblijnej Jerozolimy, z potokiem Cedron przepływającym przez wieś, wzgórzami nazwanymi tak samo, jak wzgórza wokół Jerozolimy i 16 bramami wjazdowymi do miejscowości. Całość w połączeniu z monumentalną fasadą bazyliki i zespołem ok. 130 kaplic robi ogromne wrażenie, co przekłada się na liczbę odwiedzających wieś turystów.

     Zapraszamy do Wambierzyc, do Gospodarstwa Agroturystycznego "Srebrny Świerk", położonego zaledwie 200 m od centrum miejscowości, a jednocześnie największej atrakcji, jaką jest bazylika z cudowną figurką Matki Boskiej Wambierzyckiej. Wokół wsi znajduje się około 130 kaplic, które stanowią dodatkową atrakcję, kilka kroków od nas znajduje się też znana szeroko w świecie ruchoma szopka (800 figurek, wiele z nich ruchomych), dzieło Longinusa Wittiga, któremu jej wykonanie zajęło 28 lat.

     Naszym gościom oferujemy dziesięć miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2-, 3- oraz 4-osobowym. W pokojach znajdują się łazienki z toaletą i prysznicem, a także telewizor i radio. Do dyspozycji jest również kuchnia, w której można przygotować posiłki, miejsce na ognisko i grill. Przy gospodarstwie jest duży parking, sklep z pamiątkami, a w sezonie letnim bar. Istnieje możliwość zakwaterowania ze zwierzętami. Mówimy również w języku niemieckim.

     Serdecznie zapraszamy!
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2012-04-02, godz. 09:49, Odwiedzin: 8758
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0800199509