http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Gościszów. Dzieje zamku

Noclegi » Masyw Śnieżnika - noclegi

Gospodarstwo Agroturystyczne Skowronki

 

Gospodarstwo Agroturystyczne Skowronki

Radochów - Skowronki 144

57-540 Lądek-Zdrój

tel. 74 814 78 02

e-mail: info@domskowronki.pl
www: www.domskowronki.pl 


     Gospodarstwo agroturystyczne „Skowronki” jest jednym z najpiękniej położonych gospodarstw agroturystycznych Doliny Białej Lądeckiej. W Paśmie Krowiarek, na zboczu góry Siniak, 1,5 km od głównej drogi z Kłodzka do Lądka-Zdroju. Na idealne warunki do wypoczynku składają się: rozległy widok, dużo wolnej przestrzeni, bliskość lasu, spokój, domowa atmosfera i życzliwość gospodarzy.

     Nasz dom wybudowano prawie 200 lat temu i przystosowując go do obecnych potrzeb staraliśmy się za wszelką cenę zachować charakter dawnej, zharmonizowanej z otoczeniem, sudeckiej zabudowy. Następnym krokiem, również ze względu na pochodzenie rodziny, było utworzenie izby regionalnej, jedynego takiego obiektu we wschodniej części ziemi kłodzkiej. Przybliżenie tradycji i dawnego klimatu naszego regionu stało się naszym życiowym powołaniem. Odkryliśmy oryginalny biały haft i ludowe piosenki, regionalne potrawy i odtworzyliśmy ludowe stroje. Odwiedzający nas często dawni mieszkańcy ziemi kłodzkiej swoimi wspomnieniami stale wzbogacają naszą wiedzę o przeszłości. Dodatkowym atutem jest bliskość Lądka-Zdroju, jednego z najstarszych uzdrowisk na ziemiach polskich, gdzie można skorzystać z kąpieli w wodach termalnych i z innych zabiegów przyrodoleczniczych oraz wziąć udział w życiu kulturalnym miasta.

     Oferujemy naszym Gościom - noclegi - w ładnych i zadbanych pokojach z łazienkami oraz urozmaicone, bogate w warzywa i owoce wyżywienie. Dla naszych Gości przygotowaliśmy: cztery pokoje 2-osobowe w dużym domu, jeden pokój 4-osobowy + dostawka i łóżeczko dziecięce w domku – wycugu. Każdy pokój ma łazienkę z ręcznikami i suszarkę do włosów. Pokoje są codzienne sprzątane. Do dyspozycji Gości jest także świetlica z piecem na drewno i telewizorem, biblioteka z literaturą dotyczącą regionu, zbiorem map i czasopism regionalnych. Bezprzewodowy Internet. Duża przeszklona weranda i ławy przed domem pozwalają cieszyć się pięknym widokiem zachodzącego słońca. W kamiennym kręgu urządziliśmy miejsce na grill i ognisko, a plac zabaw z piaskownicą huśtawką i drabinką sprawia, że i nasi mali Goście mogą aktywnie spędzić czas. Samochód można bezpiecznie zaparkować na zamykanym i chronionym alarmem podwórzu, na rowery, narty itp. jest osobne pomieszczenie. Do nas nie dociera zgiełk cywilizacji, można odpocząć w ciszy i spokoju, a dzięki izbie regionalnej przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Ziemia kłodzka ma bardzo wiele atrakcji wartych zwiedzania, zachęcamy do ich poznania, a do nas miło jest wracać z wycieczek na obfitą i smaczną kolację. Specjalnością naszej kuchni są potrawy regionalne. Cały obiekt jest skategoryzowany i uzyskaliśmy najwyższą kategorię - 3 słoneczka.

     Serdecznie zapraszamy!
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2012-02-14, godz. 12:24, Odwiedzin: 7787
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0744161606