http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Sudety nr 99

Wydawnictwa » Czasopisma » Krkonoše Jizerské hory - numer 11/2011

Krkonoše Jizerské hory - numer 6/2011

W czerwcowym numerze m.in.:

Międzynarodowy rok lasu 2011
Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła obecny rok Międzynarodowym Rokiem Lasu, aby zwiększyć wiedzę ludzi o lasach, ich zagospodarowaniu i ochronie przyrody jako całości.

Karkonoskie refleksje
Czwarta i ostatnia część refleksji polskiego turysty, wędrującego po czeskiej części Karkonoszy. Tym razem Waldemar Brygier wędrował przez Malą i Velką Úpę, Strážne, Chalupę na Rozcestí, Lučiny i Černą horę.

Dla dzieci: puchacz zwyczajny
W dziale przeznaczonym dla młodych czytelników znajduje się plakat z młodymi naszej największej sowy: puchacza zwyczajnego (Bubo bubo). Oprócz tego gry, quiz, wykreślanka – we wszystkich głównym bohaterem jest puchacz.

O miejscowym dziedzictwie
Przyrodnicze, historyczne i kulturalne dziedzictwo – to jest to, co pozostawili nam ludzie, którzy żyli tutaj przed nami. Ważnym, zarówno dla mieszkańców, jak i tirystów jest, by umieć je odpowiednio interpretować.

Labirynt Posejdona
W Teplickich skálach został w latach 2006-2008 odkryty Posejdon – niezwykle rozległy pseudokrasowy system nawzajem krzyżujących się rozpadlin, przepaści i jaskiń.

Muzeum Techniki w Loukovie
Ekspozycją prezentowaną w Bystrej nad Jizerą na Hornym Pojizeři, zainteresują się przede wszystkim panowie. Mogą tutaj zobaczyć eksponaty pachnące benzyną: historyczne pojazdy, motocykle, automobile...

Górskie szkoły i szkółki
Dzisiaj wydaje się to nieprawdopodobne, jak gęsta była kiedyś sieć szkółek wiejskich w środkowej części Karkonoszy. Ich liczba ustaliła się jeszcze przed wybuchem I wojny światowej.

[Waldemar Brygier - naszesudety.pl]
   • Krkonoše Jizerské hory 4/11
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2011-11-14, godz. 10:56, Odwiedzin: 3569
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0822398663