Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Okolice Wrocławia dla aktywnych

Noclegi » Góry i Pogórze Kaczawskie - noclegi

Zaczarowany Ogród

 

Zaczarowany Ogród

Proboszczów 88
59-524 Pielgrzymka

kom. 605 858 693
kom. 607 675 420

e-mail: biuro@zaczarowanyogrod.com
www: www.zaczarowanyogrod.com

    
Nasze gospodarstwo położone jest u stóp stożka wulkanicznego Ostrzyca, na Szlaku Wygasłych Wulkanów oraz Zamków Piastowskich. Na Ostrzycy znajduje się rezerwat przyrody z przepięknymi gołoborzami bazaltowymi. Jest to wspaniałe miejsce dla miłośników przyrody, gdyż mogą tam obserwować zwierzęta i rozpoznawać chronione rośliny.

    
W samym gospodarstwie dzieci i młodzież mogą zapoznać się ze sposobem rozmnażania i hodowli iglaków, a także poznać wiele gatunków krzewów ozdobnych. Wokół domu panuje specyficzny mikroklimat, który zapewniają iglaki rosnące na powierzchni 1 ha. Rozległy ogród połączony jest z lasem, rzeką oraz pasmem łąk i pól. W ogrodzie rośnie winogron, porzeczki, maliny, jabłonie i aronia. Z owoców naszego ogrodu robimy wino i soki dla naszych gości. W okolicy domu znajduje się też niewielki staw, nad którym można odpocząć od zgiełku miasta. W Proboszczowie znajduje się również park ze starymi dębami i klonami będącymi pomnikami przyrody, liczącymi 200-300 lat oraz zabudowania pałacowe.

    
Dom urządzony jest w starym stylu. W budynku obowiązuje zakaz palenia papierosów. Gospodarstwo nie jest przystosowane do przyjmowania gości ze zwierzętami. Posiadamy bazę noclegową na około 15 miejsc noclegowych. Pokoje (16- 20 m²) 2-, 3-, 4-osobowe z aneksem kuchennym. W cenę noclegu, dla osób pełnoletnich, wliczona jest degustacja wina. Możliwość zamówienia posiłków: śniadań, obiadów lub obiadokolacji. 

     Dodatkowe atrakcje w gospodarstwie to:
   - strzelanie z łuku krymsko-tatarskiego
   - strzelanie z wiatrówki,
   - latem kąpiel w basenie,
   - zbieranie grzybów,
   - zbieranie agatów i kamieni półszlachetnych.
   - w okolicy można pojeździć na koniach i zakupić naczynia ceramiczne wykonane ręcznie.
   - duży parking gratis.

     Serdecznie zapraszamy!
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2011-06-27, godz. 09:01, Odwiedzin: 9278
Komentarze
amokros 2011-06-27 13:17
A ja zapytam, czy tam mogą przyjechać i zamieszkać osoby niepełnosprawne na wózku lub poruszające się o kulach ? Czy toaleta (widzę, że jest ogromna) jest przyjazna wózkowiczowi ? Odpowiednie uchwyty i podpórki. Czy są progi i schody ?
Odpowiedź proszę przesłać na adres : sorkom.mokros4@gmail.com już za nią dziękuję.
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0736920834