http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

500 śląskich zamków i pałaców

     Album ''500 śląskich zamków i pałaców'' w niemal encyklopedycznym skrócie przedstawia zabytkowe zamki i rezydencje z terenu trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Jest to pierwsze, tak szerokie przedstawienie w jednej wspólnej pozycji zamków, pałaców i magnackich rezydencji, któe od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

     Znajdziemy tu wiele znanych obiektów, jak zamki w Książu, Brzegu, Bolkowie, czy też Lublińcu i w Pszczynie, ale także szereg mniej znanych budowli, często położonych z dala od głównych tras turystycznych lecz wartych odwiedzenia. Należą do nich pałace w Jodłowniku, Sokołowcu, Pawłowicach i Większycach. Imponują odnowioną architekturą i zrekonstruowanymi wnętrzami oraz zapraszają turystów. Wszystkie przedstawione w albumie budowle są swiadectwem bogatej historii Śląska.


Marek Gaworski: ''500 śląskich zamków i pałaców''. Wydawnictwo Matiang, Strzelce Opolskie 2011. Okładka twarda, format 21,5 x 30 cm, stron 256, papier kredowy, liczne kolorowe ilustracje 

Kup album w naszym BAZARZE
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2011-03-13, godz. 08:41, Odwiedzin: 7634
Komentarze
Silesiophilus 2011-03-13 10:13
No nie wiem, czy akurat rezydencja w Lublińcu należy do tych znanych. Może w samym Lublińcu... Jeśli tylko te trzy województwa, to znaczy, że pominięto fragmenty Śląska leżące na terenie województw lubuskiego, Wielkopolskiego i Podkarpackiego (o Rep. Czeskiej nie wspomnię).
Przemek 2011-03-13 11:12
Silesiophilusie, zgadzam się z Tobą. Poza jednym szczegółem. Chodzi chyba o współczesne województwo małopolskie. Do dziesiejszego województwa podkarpackiego chyba jednak Śląsk nie sięgał...
artur 2011-03-13 14:58
Tytuł ''500 śląskich zamków i pałaców'' raczej nie mówi, że w albumie zostaną przedstawione WSZYSTKIE śląskie zamki i pałace. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jeśli ja napiszę przewodnik z 10 najciekawszymi trasami turystycznymi po Sudetach, to zarzucanie że pominąłem np. wschodni fragment Gór Opawskich jest nieporozumieniem.
Silesiophilus 2011-03-30 00:11
Podkarpackie - przejęzyczyłem się, dzięki za korektę.
"wschdni kraniec Gór Opawskich" a np. wschodnie obszary Śląska w województwie malopolskim, lubuskim czy w Rep. Czeskiej to jednak .... - znaj proporcium Mocium Panie... Bo jeśli wśród 500 ślaskich rezydencji nie ma pałacu w Żaganiu, Hradca nad Moravici, Krawrze czy Bruntalu a nazet zamku w Żywcu (wiem, dla wiekszości to nie Śląsk...), to jest problem z... reprezentatywnością, kryteriami doboru etc. Z kwestią "wszystkie" nie ma to nic wspólnego. Ale z kwestią "wiem (lub nie wiem), o czym piszę" - owszem.
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0682430267