http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Droga św. Jakuba. Wojewódzywo Opolskie

     W roku 2005 wytyczony został pierwszy w Polsce odcinek międzynarodowego szlaku pątniczego Droga św. Jakuba, czyli prowadząca z Głogowa do Zgorzelca Dolnośląska Droga św. Jakuba. (...) Dzięki zaangażowaniu wielu osób w całej Polsce do końca 2010 roku powstało ponad 2000 km oznakowanych symbolem muszli szlaków pieszych i rowerowych.

     Przeszło 200 km szlaku znajduje się na terenie województwa opolskiego. (...) Niniejszy przewodnik opisuje dwie trasy, którymi mogą wędrować jakubowi pielgrzymi.

     Opisywane trasy Drogi św. Jakuba to:
   - odcinek dłuższego szlaku prowadzącego wzdłuż historycznego traktu Via Regia. Na teren województwa opolskiego szlak wchodzi w rejonie Ujazdu i przez Górę św. Anny, Opole, Dobrzeń, Skorogoszcz i Brzeg pozwala dalej w dwóch wariantach wejść na Dolny Śląsk. Dalszy ciąg szlaku opisany jest w przewodniku "Droga św. Jakuba Via Regia Dolny Śląsk".
   - Nyska Droga św. Jakuba będąca dojściowym szlakiem do Drogi św. Jakuba Via Regia. Trasa prowadząca z Głuchołaz przez Nysę, Pakosławice, Kopice i Lewin Brzeski do Skorogoszczy udostępniona została w 2010 roku.''Droga św. Jakuba. Województwo Opolskie. Przewodnik pielgrzyma''. Fundacja Wioski Franciszkańskiej 2010. Okładka miękka, format 12 x 20 cm, stron 88, kolorowe ilustracje

Kup książkę w naszym BAZARZE
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2011-01-30, godz. 07:50, Odwiedzin: 7189
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0705299377