http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Noclegi » Góry i Pogórze Kaczawskie - noclegi

Gospodarstwo Ekologiczne - Radzimowice

 

Gospodarstwo Ekologiczne
Władysława Gil

Radzimowice 10
59-420 Bolków

tel. 603 256 720


      Serdecznie zapraszamy do Gospodarstwa Ekologicznego, w którym uprawiany jest m.in. orkisz, warzywa oraz zioła w przydomowym ogródku. W naszym domu oddajemy do dyspozycji gości 5 pokoi, w których znajduje się 10-14 miejsc noclegowych. Oferujemy poszczególne posiłki lub całodzienne wyżywienie z produktów ekologicznych – zarówno mięsnych, jak i wegetariańskich. Posiłki przygotowywane są na żywym ogniu.

     Gospodarstwo znajduje się w Górach Kaczawskich, łatwo do nas dojechać z trasy Wrocław – Jelenia Góra, 10 km od Bolkowa, 5 km od Kaczorowa. Drogowskaz „Radzimowice 1,8” znajduje się przy zjeździe do Mysłowa. W Mysłowie wystarczy pojechać w lewo za remizą i dalej już prosto, pod górę, do Radzimowic.

     Wieś Radzimowice położona jest na wysokości 554 m npm i posiada zaledwie 11 domów. Posiada zabudowę na planie okrężnicy, od 2003 roku jest sołectwem. W średniowieczu Radzimowice miały status miasta górniczego – wydobywano tutaj złoto, srebro i miedź. Nad miejscowością góruje Żeleźniak (666 m) ze zboczami pokrytymi lasami. Wokół rozpościerają się łąki pełne ziół i kwiatów, z których zobaczyć można odległe Karkonosze. Błoga cisza i spokój sprzyjają wypoczynkowi.

     W Radzimowicach krzyżują się szlaki rowerowe i piesze. Okolica posiada specyficzny klimat, charakteryzujący się między innymi brakiem komarów. Obejście jest bogato ukwiecone, jest w nim wiele ustronnych miejsc do wypoczynku, także miejsce na ognisko. Istnieje możliwość brania udziału w takich pracach jak rąbanie drewna, koszenie trawy, obróbka orkiszu. Proponujemy także wycieczki w Dzikie Kaczawy® i w poszukiwaniu minerałów.

     Radzimowice to idealne miejsce na plenery malarskie i dla innych twórców – wena gości tutaj na stałe. W promieniu 30 kilometrów wiele atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia...

     Serdecznie zapraszamy!
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2011-01-05, godz. 21:25, Odwiedzin: 9496
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0755131245