Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Dolina Królów

     To piąta już część cyklu, w którym Joanna Lamparska, znana dziennikarka i autorka „przewodników, innych niż wszystkie” prowadzi Czytelników przez jeden z najpiękniejszych zakątków Polski – Rudawy Janowickie i Kotlinę Jeleniogórską.

     Kilkadziesiąt opowieści o zamkach i pałacach to fascynujący przewodnik po magicznej krainie, którą pokochali niegdyś władcy, rycerze, rozbójnicy i czarownice. Kotlina Jeleniogórska nazywana była w XIX wieku Śląskim Elizjum, a dzisiaj porównywana jest ze słynną Doliną Loary. Oprócz niesamowitych historii Czytelnik znajdzie tu również praktyczne porady, propozycje krótszych i dłuższych wycieczek oraz ciekawych szlaków. Stąd już tylko dwa kroki w Karkonosze.


Joanna Lamparska: ''Dolina Królów. Zamki i pałace u stóp Karkonoszy''. Wydawnictwo Asia-Press, Wrocław 2010. Okładka miękka, format 14,5 x 20,5 cm, stron 270, czarno-białe ilustracje

Kup książkę w naszym BAZARZE
   • Dolina królów
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2010-11-25, godz. 22:02, Odwiedzin: 7077
Komentarze
Silesiphilus 2010-12-05 10:38
Rozumiem, że po obszernej monografii R. Łuczyńskiego o tutejszych rezydencjach można było napisać toto. "Dolina Królów" jest w Egipcie - tu najwyżej "dolina królów".
A skoro u stóp... - jest tu Vrchlabi, Jilemnice, Horni Branna... czy mapa się urwała na granicy?
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0690729618