http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Szlak Piastowski (przewodnik)

Konkursy

Rozwiązanie Konkursu PFG 2010

     Tegoroczny Przegląd Filmów Górskich w Lądku-Zdroju odbył się w dniach 17-19 września 2010 r. Jak zwykle na gości Przeglądu czekało wiele ciekawych filmów, wystawy, spotkania z himalaistami, koncerty i moc dobrej zabawy. Impreza jest ze wszech miar godna polecenia, a jako jej przedsmak, proponowaliśmy Wam Konkurs PFG 2010, w którym do wygrania były trzy polary ufundowane przez organizatora PFG – Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju (www.ladek.pl). Dodatkowo serwis naszesudety.pl ufundował trzy nagrody pocieszenia, którymi są komplety map i przewodników.

     Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania:

Pytanie 1.
Kobiecy himalaizm nie jest tak spektakularny jak męski, niemniej jednak mamy w naszym kraju wiele wspaniałych pań, które w alpinizmie i himalaizmie odniosły wielkie sukcesy, niejednokrotnie przyćmiewając sukcesy swoich kolegów. Poniżej trzy z nich, podaj ich imiona i nazwiska.

To oczywiście: Anna Czerwińska, Kinga Baranowska i Martyna Wojciechowska

Pytanie 2.
Monteskiusz powiedział, że „szczęśliwy jest naród, którego historia jest nudna”. Na szczęście historia polskich podbojów górskich pełna jest prawdziwych perełek. Kto jako pierwszy stanął zimą na Mount Evereście i w którym to było roku?

Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy w 1980 roku

Pytanie 3.
W tym roku lądecki Przegląd Filmów Górskich organizowany jest po raz piętnasty. Jaki film zdobył w ubiegłym roku Nagrodę Publiczności?

Film "W drodze" Pawła Wysoczańskiego

Pytanie 4.
Lądek-Zdrój uznawany jest za najstarsze uzdrowisko leżące na ziemiach polskich. Pierwsza wzmianka o „jakichś urządzeniach kąpielowych” pochodzi z roku... No właśnie, w którym roku, według wierszowanej, zaginionej niestety kroniki, najeźdźcy zniszczyli owe urządzenia?

Był to rok 1241

Pytanie 5.
Dla ludzi gór najważniejszym wydarzeniem kulturalnym w Lądku-Zdroju jest z pewnością Przegląd Filmów Górskich. Jednak w uzdrowisku odbywa się mnóstwo innych imprez, które uatrakcyjniają wolny czas mieszkańcom, kuracjuszom i turystom. Wymień przynajmniej trzy imprezy organizowane w mieście cyklicznie.

O lądeckich imprezach można przeczytać na internetowej stronie miasta: www.ladek.pl     Konkurs okazał się niezwykle popularny i każdego dnia wpływało na nasz adres po kilkadziesiąt prawidłowych odpowiedzi. Konkurencja była spora, tym bardziej więc gratulujemy zwycięzcom!

     Polary lub bluzy polarowe ufundowane przez organizatora XV Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju (www.przeglad.ladek.pl) otrzymują:

   1. Dorota Mańkowska z Łodzi
   2. Mirosław Malicki z Wadowic
   3. Anna Wolińska z Karpacza


     Nagrody pocieszenia w postaci zestawów map i przewodników, ufundowane przez redakcję naszesudety.pl otrzymują:

   1. Władysław Marciniak z Sieradza
   2. Radosław Śledziowski ze Starachowic
   3. Julita Łyszkiewicz z Włocławka


     Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w innych naszych konkursach... Nagrody wyślemy pocztą.
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2010-09-20, godz. 07:40, Odwiedzin: 12562
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0944011211