http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Moszna. Zamek i park

     Szanowny Czytelniku!

     Gratuluję autorom tego Wydawnictwa zwięzłego i analitycznego opisu przeszłości tak niezwykłego w swej historii i architekturze obiektu. Zamek w Mosznej, rozgrabiony i prawie zapomniany przez kilka dziesięcioleci powojennych, przetrwał i dobrze służy waz z otaczającym parkiem tysiącom kuracjuszy i turystów, którzy potrzebują spokoju i ukojenia, skołatanych nerwów, ale nie tylko.

     Dzisiaj jego historia znowu zaczyna być pisana. Odkrywany na nowo, staje się ważnym dla regionu opolskiego ośrodkiem turystyki indywidualnej i zbiorowej z kraju i zagranicy. Tylko w okresie od wiosny do jesieni 2008 r. podziwiało jego walory architektoniczne i krajobrazowe oraz wypoczywało prawie 101 tyś. turystów. (...)

     Zachęcam do przyjazdu nawet na kilka godzin, Spokój i przyjazny klimat, a także niezapomniane ważenia estetyczne pozostaną na długo w pamięci i na pewno zachęcą do powrotów. Gwarantuję.

Kazimierz Grodzki
Prezes Zarządu Moszna Zamek Sp. Z o.o.


Anna Będkowska-Karmelita: ''Moszna, zamek i park. Przewodnik''. Wydawnictwo Alkazar, Opole 2010. Okładka miękka, format 12 x 21 cm, stron 36, liczne kolorowe ilustracje 
Kup książkę w naszym BAZARZE
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2010-08-08, godz. 21:46, Odwiedzin: 6565
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0786309242