Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Mom jo skarb...

     Szanowni Państwo,

     Dolny Śląsk jest jednym z niewielu obszarów w Europie, który po zakończeniu II wojny światowej stał się nowym domem nie tylko dla Polaków reprezentujących wiele różnorodnych kultur, ale także dla przedstawicieli innych narodowości. Na terenie naszego województwa oprócz zwyczajów i tradycji lwowskich, wileńskich, małopolskich, kieleckich czy rzeszowskich kultywuje się także zwyczaje i tradycje czeskie, niemieckie, romskie, jugosłowiańskie, greckie, ukraińskie, białoruskie, a nawet francuskie.
Ta, tak wyraźna na Dolnym Śląsku, wielokulturowość przekłada się na ogromne bogactwo zwyczajów i tradycji ludowych, z którym możemy się spotkać na naszym terenie.

     Pokojowe współistnienie mieszkańców, którzy kultywowali tak wiele różnych tradycji i zwyczajów, przyczyniło się do wzajemnego przenikania się kultur, co powoduje, że można obserwować zdumiewające i niezwykle ciekawe efekty tego procesu.

     Pragniemy umożliwić Państwu zapoznanie się zarówno z dziedzictwem dolnośląskiej kultury ludowej, jak i z nowymi, interesującymi trendami w tej dziedzinie. Z tą właśnie myślą przygotowaliśmy dla Państwa publikację pt. Mom jo skarb... Dolnośląskie tradycje w procesie przemian, która ukazuje indywidualne rysy i różnorodność kultur występujących na terenie naszego województwa.

     Jest to pierwsza taka publikacja, której celem jest rozpropagowanie wiedzy o lokalnych tradycjach i zwyczajach ludowych Dolnego Śląska, a którą przy okazji Drugiego Festiwalu Tradycji Dolnośląskiej oddajemy w Państwa ręce.

Stanisław Longawa
Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego[red] Elżbieta Berendt, Henryk Dumin: ''Mom jo skarb... Dolnośląskie tradycje w procesie przemian''. Oficyna Wydawnicza ATUT, Wrocław 2009. Okładka miękka, format 16 x 23 cm, stron 208, czarno-białe i kolorowe ilustracje, częścią książki jest też płyta CD z muzyką

Kup książkę w naszym BAZARZE
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2010-08-04, godz. 08:35, Odwiedzin: 6880
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0749869347