Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Kamionki. Powrót pod ziemię

     „Kamionki. Powrót pod ziemię” to nowe i poszerzone wydanie książki „Podziemny świat Kamionek” z 2007 r. Autorzy dotarli do nowych faktów, materiałów kartograficznych i źródeł archiwalnych. Dzięki nim z wielką pasją odkrywają górniczą historię tej niewielkiej miejscowości położonej niedaleko Pieszyc, która ma z tego względu szansę stać się kolejną atrakcją turystyczną miłośników dawnego górnictwa, podobnie jak pobliska Srebrna Góra czy Złoty Stok.

     Prezentacja książki odbyła się 1 maja 2010 r. w Lasocinie na otwarciu sezonu turystycznego w Górach Sowich. Książkę tego dnia można było nabyć po promocyjnej cenie w wieży na Wielkiej Sowie. Książka zrealizowana została przy współpracy z Urzędem Miejskim w Pieszycach.

     „(...) Opis poszczególnych wyrobisk spenetrowanych przez Autorów jest bardzo sugestywny, wyczuwamy fascynację, jaką przeżywali, czołgając się i brodząc po starych wyrobiskach. Spory zasób wiedzy historycznej, górniczej i krajoznawczej został uzupełniony licznymi wspaniałymi zdjęciami, szkicami i starymi mapami. Ten fragment książki ma szczególną wartość dokumentacyjna dla współczesnych i przyszłych badaczy historii górnictwa kruszcowego w Górach Sowich (...)”
dr inż. Eufrozyna Piątek

     Krzysztof Krzyżanowski i Dariusz Wójcik to niestrudzony duet miłośników dawnego górnictwa, eksploratorów, dziennikarzy i fotografów podziemnych światów. Autorzy kilkudziesięciu artykułów, opracowań naukowych i konferencyjnych dotyczących dawnego górnictwa i obiektów podziemnych. Współpracownicy „Sudety” oraz ogólnopolskiego pisma „Odkrywca”. Organizatorzy akcji eksploracyjnych na terenie Dolnego Śląska. Prywatnie: prawnik i ekonomista.


Krzysztof Krzyżanowski, Dariusz Wójcik: ''Kamionki. Powrót pod ziemię''. Wydawnictwo ATUT, Wrocław 2010. Okładka twarda, lakierowana, format 16,5 x 24 cm, stron 108, czarno-białe i kolorowe ilustracje, we wkładce reprodukcje map górniczych

Kup książkę w naszym BAZARZE
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2010-05-09, godz. 13:03, Odwiedzin: 6485
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0733039379