http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Eupatoria 1:15 000 [P1/1]

Sudeckie ABC » Muzea, skanseny

Lądek Zdrój - Muzeum Czasu i Niezwykłości

Muzeum Czasu i Niezwykłości
Lądek Zdrój

UWAGA: Muzeum jest w chwili obecnej nieczynne, eksponaty spakowane, o nowej lokalizacji poinformujemy     Muzeum utworzył znany wrocławski dziennikarz, autor kilku książek o ciekawych miejscach w Sudetach, mało znanych historiach i zapomnianych zabytkach, Marek Perzyński. Muzeum Czasu i Niezwykłości powstało z chęci pokazania tego, co już coraz trudniej znaleźć podczas pobytu w Sudetach, rzeczy codziennego użytku, pamiątki, zegary, meble, a wszystko stare, niejednokrotnie liczące ponad 100 lat.

     Znajdziemy tu elektryczny odkurzacz przypominający swym kształtem karabin maszynowy, szopki tak bardzo popularne w XIX wieku, stare instrumenty na których orkiestra zdrojowa umilała czas spacerującym kuracjuszom oraz kilkadziesiąt przeróżnych zegarów: z kukułką, mrugających oczami, zdobionych porcelaną, miedzią, kolorowymi krajobrazami, tykających, kukających, bijących połówki i pełne godziny. Mimo tylu zegarów, czas tu się zatrzymał, dlatego warto do niego zajrzeć, by się przekonać, jak pięknie było dawniej.

drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-04-23, godz. 21:55, Odwiedzin: 12517
Komentarze
- 2008-04-29 20:21
spoko:) fajny opisik
dzięki ok fajna strona
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.1142590046