http://www.alpinizm.pl.tl
O nas Forum Bazar Kontakt
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Muntii Trascaului [P1/1]

Aktualności

Na sanki do „Andrzejówki”

     Schronisko „Andrzejówka w Górach  Kamiennych w okresie zimowym słynie z wielu atrakcji, z których mogą skorzystać amatorzy narciarstwa zjazdowego, korzystając kilku dostępnych wyciągów narciarskich. Bardzo dobrze przygotowane są również trasy do nart biegowych. Dla spragnionych rywalizacji organizowane są zawody. Można wziąć udział w znanym Biegu Gwarków czy też Biegu Skalniaka.

     Pod  bacznym okiem instruktorów można również wziąć lekcje nauki jazdy na nartach lub desce, funkcjonuje również wypożyczalnia nart dla osób, które jeszcze nie przekonały się do zakupu sprzętu. Oprócz tras i wyciągów przygotowanych dla miłośników dwóch, oraz jednej deski przy schronisku są świetne warunki dla najmłodszych, (ale jak da się zauważyć nie tylko), gdzie mogą pod okiem rodziców rozkoszować się zjeżdżaniem na tradycyjnych sankach. Kilka przygotowanych tras zjazdowych daje możliwość świetnej zabawy, przepustowość jest bardzo duża, a na stokach panuje świetna atmosfera podkręcana dobrą zabawą. Jeżeli zabawa się przedłuża i klimat górującej nad schroniskiem Waligóry daje nam się we znaki, schronienie znajdziemy w „Andrzejówce”.

     Stylowe schronisko wybudowane przez Wałbrzyskie Towarzystwo Górskie na początku lat 30 ubiegłego stulecia cały czas przyciąga jedynym w swoim rodzaju klimatem. Ciepłe wnętrze, zapach drewnianej konstrukcji, miła i szybka obsługa powoduje, że kubek gorącej herbaty z cytryną smakuje jak  królewski  nektar.

     Taką formę, aktywnego spędzenia czasu podczas półkoloni wybrali podopieczni świetlicy środowiskowej „Tęcza” z  Wrocławia i pomimo, że musieli przejechać ponad 90 kilometrów, jednogłośnie uznali wyjazd za trafiony  i postanowili powtórzyć go w  przyszłym sezonie.

[Mariusz Wojciechowski]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2010-02-15, godz. 19:15, Odwiedzin: 2566
Komentarze
Turysta 2010-02-15 21:02
Nic dobrego nie ma w polskich schroniskach górskich. To podrzędne noclegownie. A ten link mówi więcej niż słowo pisane
http://www.sudety.it/index/galeria/tab le,noclegi/ID,2/picture,24/iID,310
Tak to wyglądaja pokoje w tym wychwalanym schronisku.
Turysta 2010-02-15 21:06
http://www.sudety.it/index/galeria/table ,noclegi/ID,2/picture,24/iID,310
Link bez spacji poprawiony
PBl 2010-02-16 06:46
'Turysta'? Wolne żarty!
mw 2010-02-16 07:34
Właśnie to co "tzw. turystom" się nie podoba. składa się na dobry klimat.
Turysta 2010-02-16 10:40
Dobry klimat do turystyki to jest w Czeskiej Republice. Na polskie Sudety szkoda czasu-to żadna przyjemność wchodzić do jakieś podrzędnej noclegowni ze znaczkiem PTTK czy też oglądać porzucone śmieci na szlaku albo ścieżki leśne rozjechane przez kłady. A zimą to u nas jest kompletny brak dobrego klimatu dla narciarstwa biegowego.
Tomasz 2010-02-16 11:19
Fakt Andrzejówka to Grand Hotel, ale najnormalniesze schronisko, ze wszystkim co jest potrzebne prawdziwemu turyście, jest też stare i ma swoją historię. Śmieci na szlakach raczej nie pojawiją się same, tylko są tam wurzucane przez turystów, brak kultury jest dobrze znany wsród nas.
Turysta 2010-02-17 00:30
Ja tam normalnosci w Andrzejowce nie widzę. Te posprejowane łóżka widoczne na obrazku to średnia przyjemność aby w czymś takim spać. Przypominam, że kiedyś istniało prawdziwe prywtane schronisko Chata Cyborga i łóżka były naprawdę normalne.
Może niektórzy pamiętają Chatkę Cyborga.
Dolek 2010-02-17 10:50
Pamietam.
A schroniska PTTK od dawna omijam szerokim lukiem.
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0836539268