http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Karkonosze 1:50 000 (EkoGraf)

Wydawnictwa » Książki

Gościszów. Dzieje zamku

     Poszukiwania zaprowadziły mnie do syna ostatnich właścicieli posiadłości, barona Friedricha Karla von Eggelinga, a wielomiesięczne konsultacje zaowocowały bezcenną wiedzą i dostępem do nieznanych przekazów ikonograficznych [...]. W prezentowanej pracy starałam się zwrócić uwagę na mało znane epizody z historii zamku i jego nieprzeciętnych mieszkańców, na wartość obiektu jako zabytku architektury ze względu na jego wspaniały niegdyś wystrój rzeźbiarski. Zawarte w książce informacje, a także ilustracje, nie były nigdy dotąd publikowane w drukowanych opracowaniach.

     Część pracy poświęcona jest Casparowi von Warnsdorffowi, fundatorowi przebudowy zamku z początku XVII wieku, człowiekowi wybitnemu, ale zupełnie nieznanemu zarówno niemieckiej, jak i polskiej literaturze historycznej. To pierwsze, poprzedzone wieloma latami poszukiwań, tak szczegółowe studium poświęcone tej postaci.

     Odtwarzając dzieje gościszowskiego zamku i jego mieszkańców, pragnę przynajmniej część ich historii uratować i zachować w ludzkiej pamięci. W tym wypadku, a także w wielu innych, jest to już jedyny sposób na przetrwanie dziedzictwa śląskiej sztuki i historii.


Małgorzata Stankiewicz: ''Gościszów. Dzieje zamku''. Oficyna Wydawnicza ATUT, Wrocław 2009. Okładka miękka, format 14 x 20,5 cm, stron 132, czarno-białe ilustracje 

Kup książkę w naszym BAZARZE
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2010-01-20, godz. 23:31, Odwiedzin: 6757
Komentarze
Silesiophilus 2010-02-09 12:51
Ale fotka na okładce to chyba przez pomyłkę...?
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0713701248