Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Ziemia Ząbkowicka. Studia historyczne

     Książka została zaprezentowana po raz pierwszy w dniu 21.11.2009 r. na konferencji historycznej organizowanej przez Klub Regionalny Ziemi Ząbkowickiej PTTK.

     Są w niej artykuły prezentowane podczas sesji popularno – naukowej z okazji 720 rocznicy powstania Ząbkowic Śl. w 2007 r., miedzy innymi tekst przygotowany przez nieżyjącego już honorowego obywatela Ząbkowic Śl. – Franza Toennigesa o wybitnych Ząbkowiczanach w historii świata. Znajdują się tutaj również teksty o ząbkowickim kacie, o męczennikach dominikańskich, o wyglądzie Ząbkowic Śl. w połowie XIX w.

     Drugą grupę tekstów stanowią artykuły związane ze 150 rocznicą kolei w Ząbkowicach, które były prezentowane na konferencji we wrześniu 2008 r. Trzecią natomiast stanowią teksty wygłaszane na spotkaniach Klubu przez naszych kolegów, m.in. Kamila Pawłowskiego o kościele w Ciepłowodach, czy też Henryka Sławca o granicy św. Jana.

     Prezentowane artykuły są w większości nowatorskie i poszerzają naszą wiedzę o Ziemi Ząbkowickiej. W zakończeniu książki znajduje się opracowana po raz pierwszy bibliografia ząbkowicka, autorstwa Marcina Dziedzica, która jak sądzę będzie bardzo pomocną dla prowadzenia samodzielnych studiów i przygotowywaniu opracowań o Ząbkowicach. Książka jest tak pomyślana, żeby każdy interesujący się choćby w małym stopniu historią naszego regionu znalazł tutaj coś ciekawego."Ziemia Ząbkowicka. Studia historyczne". Agencja Reklamowo-Handlowa ''WIST'', Ząbkowice Śląskie 2009. Okładka miękka, format 14,5 x 21 cm, stron 168, czarno-białe ilustracje

Kup książkę w naszym BAZARZE
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2009-12-22, godz. 16:58, Odwiedzin: 6372
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0759029388