http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Dzierżoniów

Noclegi » Kotlina Jeleniogórska - noclegi

SSM ''Wojtek - Jelenia Góra''

 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe
"Wojtek - Jelenia Góra"

ul. Skowronków 15a
58-500 Jelenia Góra

tel. 0-75 610 54 36
kom. 0-668 467 887

e-mail: magdalada@poczta.onet.pl
www: www.schronisko-wojtek.pl

     Jelenia Góra - miejscowość położona w północnej części Kotliny Jeleniogórskiej. Od zachodu otaczają miasto Góry Izerskie, od północy Góry Kaczawskie, od wschodu Rudawy Janowickie, a od południa Karkonosze z najwyższym szczytem Śnieżką (1603 m npm). Miasto jest głównym ośrodkiem komunikacyjno-usługowym dla turystów przybywających do kotliny i pobliskich ośrodków górskich. Jelenia Góra  graniczy bezpośrednio z Czechami, od granicy z Niemcami dzieli Jelenią Górę 70 km. Przez Jelenią Górę prowadzą drogi komunikacyjne do: Wiednia (429 km), Berlina (303 km) i Pragi (156 km).

     Walorem schroniska jest m.in. położenie, gdyż stanowi idealną bazę "wypadową" do pobliskich kurortów i atrakcji turystycznych: Karpacz - 20 km, Kowary - 15 km, Ścięgny - 18 km, Staniszów - 5 km, Świeradów Zdrój - 45 km, Szklarska Poręba - 25 km, Jakuszyce - 30 km, Wałbrzych (Zamek Książ) - 50 km.

     Schronisko położone jest w spokojnej dzielnicy domków jednorodzinnych na obrzeżach Jeleniej Góry, nieopodal drogi wylotowej do Karpacza. Obiekt znajduje się blisko drogi jezdnej, w niewielkiej odległości od trasy komunikacji miejskiej (autobus nr 1, 19), PKS oraz linii kolejowej (ok 3 km).

     Oferujemy 30 miejsc noclegowych w pokojach 6, 7 i 11-osobowych (łóżka piętrowe). Dysponujemy dobrze wyposażoną kuchnią samoobsługową, jadalnią, świetlicą z kominkiem oraz  telewizją satelitarną, biblioteczką, grillem, a także niewielką wypożyczalnią rowerów. W schronisku dostępny jest Internet Wi-Fi. Do dyspozycji gości nowe łazienki, z bieżącą ciepłą i zimną wodą; toalety.

     W spokojnej dzielnicy domków jednorodzinnych niewielka, ogrodzona posesja z zagospodarowaną zielenią i ogrodem skalnym, ławki dla oczekujących i plac nadający się do parkowania samochodów osobowych (w przygotowaniu). W pobliżu ścieżka rowerowa (500 m), park miejski (1000 m), basen kryty (1000 m), basen miejski, siłownia, korty tenisowe (1100 m), las (1000 m), jazda konna (2 km), PKP (3 km), dworzec PKS (3 km), przystanek PKS – przy drodze do Karpacza (1000 m), komunikacja miejska (autobus nr 1, 19 – 500 m).

     Śniadania, obiadokolacje i kolacje można przygotować z własnych produktów w kuchni samoobsługowej schroniska. Obiady, obiadokolacje oferuje zaprzyjaźniona restauracja w Jeleniej Górze (informacja w schronisku). Możliwy catering, pizza oraz inne dania dowożone na telefon. Oferujemy możliwość świadczenia usług przewodnickich (po wcześniejszym zgłoszeniu) oraz pomoc w zabezpieczeniu wyżywienia lub dostarczeniu pieczywa do schroniska. Ponadto w każdym przypadku życzliwość w sytuacjach, w których możemy pomóc.

     Serdecznie zapraszamy...
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2009-10-04, godz. 20:04, Odwiedzin: 9654
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0723080635