http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Zamki dwory i pałace w Sudetach

     …praca Romualda M. Łuczyńskiego […] w sposób kompleksowy obejmuje ogół istniejących w Sudetach zamków, dworów i pałaców powstałych na przestrzeni kilkuset lat oraz – co warto podkreślić – jest opracowaniem w pełni naukowym. Autor bowiem przeprowadził liczne eksploracje archiwalne i biblioteczne, zapoznając się z dokumentami z dalszej i bliższej przeszłości, zapoznał się też z wieloma rocznikami dolnośląskiej prasy z XIX i XX wieku, wydawnictwami okolicznościowymi inicjowanymi przez właścicieli historycznych obiektów, a także ze strony śląskich władz administracyjnych i towarzystw turystycznych oraz z polskimi i niemieckimi opracowaniami.

     […] Autor zgromadził niezwykle bogaty materiał informacyjny, skąd zaczerpnął interesującą – niekiedy pierwszy raz po II wojnie światowej publikowaną – dokumentację ikonograficzną, którą dopełnił własnymi fotografiami. Te ostatnie stanowią bardzo istotny walor książki, […] ponieważ Romuald Łuczyński prezentowane w niej zamki, dwory i pałace oglądał w naturze, potrafi więc w sposób odpowiedzialny napisać o ich powojennej historii i obecnym stanie zachowania oraz użytkowaniu.

[prof. zw. dr hab. Teresa Kulak, fragment recenzji wydawniczej]


Romuald M. Łuczyński: ''Zamki dwory i pałace w Sudetach''. Okładka twarda, lakierowana, format 21 x 29 cm, stron 469, 1300 ilustracji, wydanie I, Legnica 2008

Kup książkę w naszym BAZARZE
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2009-01-27, godz. 20:42, Odwiedzin: 7768
Komentarze
Andrzej Rumiński 2009-03-17 11:04
Drogi Waldku.
Proszę o jeden egzemplarz książki dla kolegi ze Swojczyc. Jeśli można z dostawą do PTTK u Oli lub Magdy.
Pozdrawiam, Andrzej
dlip 2010-02-17 13:08
czy książka jest dostepna?
Romuald M. Łuczyński: ''Zamki dwory i pałace w Sudetach''.
Waldek Brygier 2010-02-17 22:45
U nas niestety już nie, ale powinna chyba jeszcze gdzieś być dostępna...
R.J 2010-09-04 12:47
Witam, posiadam tę pozycję na sprzedaż, z tego co się orientuję - cały nakład został wyprzedany. Proszę pisać na e-mail.
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0667948723