Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Dolny Śląsk od prehistorii do dziś - na wesoło

     "Dolny Śląsk od prehistorii do dziś - na wesoło" jest rozwinięciem pierwszej książeczki "Historia Wrocławia... na wesoło" (2001 r.). Tomik ten w satyryczny sposób przedstawia zarys dziejów pięknego regionu Dolnego Śląska. Zilustrowane zostały wybrane przełomowe chwile, które miały wpływ na religijny, kulturowy i polityczny rozwój regionu. Tematy rysunków oparte są na źródłach historycznych z domieszką autorskiego humoru.

     Miasto Wrocław w niniejszej publikacji opisane jest poczatkowo jako "Gród nad Odrą", a od czasu znanej nam z dokumentów nazwy - jako: "Wrocław". Ze szczegółowym opisem historii nazwy miasta Wrocławia można się zapoznać na ostatnich stronach książeczki.

     Mam nadzieję, że publikacja ta zachęci Państwa do dalszego, szczegółowego zapoznania się z ciekawymi dziejami tej pięknej krainy.

Rafał Werszler


Rafał Werszler: "Dolny Śląsk od prehistorii do dziś - na wesoło". Oficyna Wydawnicza ATUT, Wrocław 2007, wydanie I. Okładka miękka, format 10 x 14 cm, na każdej stronie rysunek obrazujący przedstawiany fragment dziejów

Kup książkę w naszym Bazarze
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2007-12-11, godz. 20:39, Odwiedzin: 7521
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0712568760