Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Obrazki z Czech

Wydawnictwa » Książki

Atlas Gór Polski

     Atlas w całości poświęcony jest wszystkim 29 pasmom górskim w Polsce. Tak szeroko opracowanego tematu żadna z do tej pory opublikowanych książek czy atlasów nie posiadała. Od Gór Izerskich po Góry Opawskie w Sudetach, od Beskidu Śląskiego po Bieszczady w Karpatach oraz Góry Świętokrzyskie – to wszystko proponuje Atlas Gór Polski.

     Każdy rozdział tego nietypowego wydawnictwa ułatwi turyście i nie tylko poznanie każdego z pasm. Czytelnik otrzyma krótką informację o charakterze gór, o ich położeniu i topografii. Dla bardziej ciekawych znajdą się również wiadomości o budowie geologicznej, warunkach klimatycznych oraz faunie i florze występującej na omawianym obszarze.

     Ciekawi życia w czasach przeszłych odnajdą na stronach atlasu zarys dziejów każdego z opisywanych obszarów górskich. Nie zabraknie też najbardziej praktycznych informacji turystycznych. Każdy turysta będzie mógł dowiedzieć się kiedy najlepiej wybrać się na wędrówki, co warto zobaczyć podczas pobytu w górach. Jednak najważniejszym elementem tej pozycji są mapy pasm górskich oraz plany miast, które najczęściej odwiedzają turyści podczas górskich wędrówek.

     Słowem wstępnym opatrzył pierwszy zdobywca Mount Everest zimą, himalaista Leszek Cichy - Himalaista, pierwszy zdobywca Mount Everest zimą. Wspina się od 1969 roku, dużo w sezonach zimowych w Tatrach i Alpach. W Karakorum stanął w 1974 roku na szczycie dziewiczego Shispare (7619 m n.p.m.), na ośmiotysięcznik Gasherbrum II wszedł nową drogą w roku następnym, podobnie jak w Himalajach Yalung Kang – zachodni wierzchołek Kangczendzongi (8505 m n.p.m.). Mierzył się też z innymi ośmiotysięcznikami: Makalu, czterokrotnie z K2 (z tego raz zimą). Jest pierwszym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi. Zrobił to w ambitnym stylu: na Aconcagua (6960 m n.p.m.) w Ameryce Południowej poprowadził nową, trudną drogę południową ścianą, na Mount McKinley (6193 m n.p.m.) dokonał pierwszego polskiego przejścia najdłuższej i najpiękniejszej drogi Cassina na południowej ścianie. Na Evereście stanął w zimie, 17 lutego 1980 roku, razem z Krzysztofem Wielickim, podczas pamiętnej wyprawy.

ISBN: 83-60120-64-1
EAN: 9 788 360 120
Rok wydania: 2006Praca zbiorowa: ''Atlas Gór Polski''. Wydawnictwo ExpressMap, Warszawa 2006. Okładka twarda, wydanie albumowe, format 22,5 x 33 cm, stron 448, liczne kolorowe ilustracje, mapy poszczególnych pasm górskich. 
Zobacz także:
"Atlas Gór Polski" nagrodzony
Kup atlas w naszym BAZARZE
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2007-08-08, godz. 20:22, Odwiedzin: 10139
Komentarze
Pion 2007-08-10 20:09
Bardzo proszę o rozwinięcie myśli "...wszystkim 29 pasmom górskim w Polsce...".Czyżby jednak chodziło o Polskę "od morza do morza"?
Marcin S. 2009-11-30 18:48
Witam serdecznie ile kosztuje,Atlas gór Polski?
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0742499828