http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Wałbrzych 1:17 500 (EkoGraf)

Wydawnictwa » Książki

Międzygórze. Dzieje i architektura

     Międzygórze - miejscowość leżąca w Masywie Śnieżnika - zaczęła się szybko przekształcać na początku XX w. z osady leśnej w europejski kurort. Zmiany zachodzące w zabudowie uzdrowiskoqwej i wiejskiej od poł. XIX wieku powodują stopniowe zacieranie charakteru dziewiętnastowiecznego kurortu. Oferowana Czytelnikom książka ma więc na celu uchwycenie szybko zanikających wartości zabytkowej zabudowy, a przede wszystkim utrwalenie cech dawnej urbanistyki i drewnianej architektury tego urokliwego zakątka Ziemi Kłodzkiej.

     Monografia ''Międzygórze. Dzieje i architektura'' jest rezultatem ponad 20-letnich badań, w trakcie których natrafiono na szereg spornych zagadnień badawczych i różnorodnych interpretacji zachodzących w tym rejonie zjawisk. Przedstawiona w książce problematyka jest niezwykle złożona i rozległa, dlatego z pewnością wiele zdarzeń historycznych Międzygórza pozostało niedostatecznie wyjaśnionych lub oczekuje na ich odkrycie.

Kup książkę w naszym BAZARZE


Elżbieta Trocka-Leszczyńska: ''Międzygórze. Dzieje i architektura''. Oficyna Wydawnicz Politechniki Wrocławskiej, Wrocław 2006. Okładka twarda, format 21,5 x 30,5 cm, stron 712, liczne kolorowe ilustracje.
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2007-05-30, godz. 18:47, Odwiedzin: 8621
Komentarze
Bohemophilus 2007-06-03 10:10
"[...] wiele zdarzeń historycznych Międzygórza pozostało niedostatecznie wyjaśnionych lub oczekuje na ich odkrycie.". Ludzie - kto to pisze!? Pijany czy niedouczony?
No i szyszki w lesie trzeba policzyć...
Może to i fajna książka, ale ta reklama do bani.
Robert Duma 2008-06-10 13:22
witam

jestem zainteresowany 15 szt. pozycji MIEDZYGóRZE. DZIEJE I ARCHITEKTURA

proszę podać w tym wypadku cenę i termin realizacji, zależy mi na szybkim czasie
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0698208809