http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Wojny husyckie na Śląsku, Łużycach i Pomorzu

     Jest to pierwsza książka, która w tak szczegółowy sposób prezentuje historię wojen husyckich, prowadzonych na terenach Śląska, Łużyc i Pomorza. Wojen, z jednej strony niezwykle krwawych i okrutnych, z drugiej zaś pełnych zaskakujących zwrotów oraz politycznych knowań i układów, pozostających w cieniu toczonych walk .

     Bazując na wielu nieznanych dotąd dokumentach archiwalnych, Autorzy w bardzo wnikliwy sposób opisali kolejne etapy husyckich wypraw. Zaprezentowali również samą genezę ruchu husyckiego, postacie jego najważniejszych przywódców oraz ich sukcesy i porażki na bitewnych polach. Wiele uwagi poświęcili również kwestii husyckiej wojskowości: wykorzystywanej przez nich taktyce - niejednokrotnie bardzo nowatorskiej, uzbrojeniu oraz ogólnej strukturze ich armii. 

     "Wojny husyckie na Śląsku, Łużycach i Pomorzu" to pasjonująca lektura dla wszystkich osób zainteresowanych historią średniowiecza.


Kup książkę w naszym BAZARZE


Robert Primke, Maciej Szczerepa, Wojciech Szczerepa: ''Wojny husyckie na Śląsku, Łużycach i Pomorzu''. Wydawnictwo TECHNOL, Kraków 2007, wydanie I. Okładka miękka, format 14,5 x 20,5 cm, stron 152, czarno-białe ilustracje.
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2007-04-01, godz. 17:48, Odwiedzin: 8398
Komentarze
Silesiophilus 2007-04-11 13:25
Naprawde autorzy prowadzili kwerendę archiwalną? Z całym szacunkiem - nie wierzę. Lektóra średniowiecznych dokumentów to nie taka prosta sprawa., ale obym się rozczarował. W każdym razie książźka po polsku na ten temat na pewno jest bardzo potrzebna. Historiografia zceska doczekała się nowej, wielotomowej syntezy tematu (nie mówiąc o dziesiątkach studiów i monografii niemal każdeo roku), czas najwyższy, aby było coś po polsku.
Silesiophilus 2007-04-11 13:26
...Lektóra... - ale mi sie fajnie napisało. Sam sobie muszę pogratulować! Czytelników strony - przeprosić.
Radek 2007-04-16 12:59
zdaża się :)
ziutek 2007-04-17 15:13
Czytałem książkę. Autorzy korzystali przede wszystkim ze źrodeł zebranych i wydanych przez niemieckich historyków w XIX wieku.
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0695309639