Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Dolny Śląsk. Przewodnik

Wydawnictwa » Książki

Historia miasta Prudnika

     Pastor i historyk Augustin Weltzel słusznie uważany jest za ojca górnośląskiej historiografii. Jest autorem wielu obszernych kronik miast Górnego Śląska. Ponadto opublikował wiele artykułów na temat historii lokalnej regionu. Jego prace mają obecnie charakter źródłowy, gdyż używane przez niego dokumenty niejednokrotnie uległy zniszczeniu. Książka Augustina Weltzla o górnośląskim mieście Prudnik (po niemiecku Neustadt / OS) jest nie tylko kroniką, lecz także czymś w rodzaju podręcznika dla mieszkańców każdego miasta. 

     Niezwykle fascynujące jest opisywane przez Weltzla obywatelskie poczucie wspólnoty prudniczan, udzielających sobie pomocy po wojnach lub klęskach żywiołowych, skutecznie opierających się wpływom obcych mocarstw, dzięki czemu mogli z dumą określać się mianem ''miasta królewskiego''... [z Wstępu]


Augustin Weltzel: ''Historia miasta Prudnika na Górnym Śląsku''. Wydawnictwo MS, Opole 2005. Okładka twarda, format 17,5 x 24 cm, stron 448,czarno-białe ilustracje.


Kup książkę w naszym BAZARZE
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2006-07-20, godz. 19:14, Odwiedzin: 8491
Komentarze
Janusz Werszner 2009-01-16 15:44
Witam!
To nie będzie komentarz tylko pytanie.
Otóż ja mieszkam w Anglii a bardzo mi zależy na kupnie książki;Historia miasta Prudnika na Górnym Śląsku.Czy mógłbym zapłacić przez PayPal i czy zakupiona książka może być dostarczona mojemu bratu,który mieszka w Gdyni...chcę jemu zrobić niespodziankę.Obydwaj mieszkaliśmy kiedyś w Prudniku.Dziękuję z góry za szybką odpowiedż.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Janusz Werszner
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0791239738