http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Mapa Górnego Śląska 1904 r.

Sudeckie ABC » Muzea, skanseny

Prudnik - Muzeum Ziemi Prudnickiej

      Muzeum swoimi korzeniami sięga roku 1912, kiedy to jeden z miejskich rajców podarował miastu swoje zbiory historyczne, dokumentujace dzieje regionu. Jednak otwarcie pierwszej ekspozycji miało miejsce dopiero kilkanaście lat później. Po II wojnie światowej ponownie zaczęło funkcjonować dopiero w roku 1957, a dwa lata później otrzymało swoją obecną siedzibę - w dwóch basztach w linii dawnych murów miejskich.

     Specjalnością placówki jest dokumentowanie dziejów Prudnika i jego okolic. Z licznych zbiorów warto wymienić część archeologiczną z ciekawymi znaleziskami z Dytmarowa i Strzebniowa, a także zbiory etnograficzne, prezentujące m.in. stroje ludowe oraz narzędzia i przedmioty codziennego użytku, używane dawniej w gospodarstwach domowych. Oprócz tego odbywają się tutaj liczne wystawy czasowe o różnorodnej tematyce. Bogato zaopatrzona jest muzealna biblioteka, z której korzystają osoby zainteresowane przeszłością regionu.


Muzeum Ziemi Prudnickiej
ul. Bolesława Chrobrego 5
48-200 Prudnik
tel. 77 406 80 60
e-mail: biuro@muzeumprudnik.pl 
www: www.muzeumprudnik.pl  
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2006-07-16, godz. 20:01, Odwiedzin: 14346
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0705080032