http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Wędrowiec nr 2 (wrzesień 1991)

Wydawnictwa » Książki

Twierdza srebrnogórska

     Publikacja przybliża kluczowe zagadnienia związane z przeszłością i teraźniejszością, budową i funkcjonowaniem twierdzy srebrnogórskiej, największej warowni górskiej w Europie. Przygotowane wydawnictwo nie zastąpi wprawdzie pełnej syntezy srebrnogórskiego zespołu fortecznego, pozwoli jednak ukazać tematy podstawowe dla tego obiektu, m.in. okres wojen śląskich, budowę warowni, oblężenie w 1807 r., oflag VIII „b”, akcję harcerską Srebrna Góra i powstanie Fortecznego Parku Kulturowego.

    Książka prezentuje najnowsze wyniki badań w temacie Srebrnej Góry, została zresztą przygotowana przez najlepszych jego znawców: historyków, historyków sztuki i architektów. Różnorodność ujęć i wykorzystanych źródeł, jak też bogata szata graficzna: w tym niepublikowane wcześniej archiwalne plany forteczne z XVIII w., zostały pozytywnie przyjęte przez specjalistów. Inicjatywa wydawnicza nie jest przy tym kierowana wyłącznie do wąskiego grona naukowców. Już sam układ treści i poruszonych zagadnień tworzy pewną całość, która przynajmniej częściowo powinna złagodzić głód czy wręcz brak wiedzy na temat twierdzy srebrnogórskiej. Jesteśmy przekonani, że znajdzie ona głębszy oddźwięk wśród mieszkańców, ale przede wszystkim wśród turystów i licznej rzeszy miłośników fortyfikacji.


Książka "Twierdza srebrnogórska II"


"Twierdza srebrnogórska" pod red. Tomasza Przerwy i Grzegorza Podrucznego. Srebrnogórska Oficyna Wydawnicza, Srebrna Góra 2006. Okładka miękka, format 15 x 21 cm, stron 152, czarno-białe ilustracje.
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2006-07-07, godz. 07:38, Odwiedzin: 7861
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0711481571