Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Sudeckie ABC » Muzea, skanseny

Świeradów Zdrój - Wspomnienie o Świeradowie

     Niewielka, ale bardzo malowniczo położona uzdrowiskowa miejscowość ma bogatą historię, którą można poznać odwiedzając stałą wystawę prezentowaną w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zatytułowano ją „Wspomnienie o Świeradowie-Zdroju” i zgodnie z tym można się na niej spodziewać dawnego uzdrowiska, które w czasach świetności odwiedzało kilkanaście tysięcy kuracjuszy rocznie. 

     Eksponaty zbierane przez wiele lat z inicjatywy członków Towarzystwa Przyjaciół Świeradowa były kiedyś prezentowane w Muzeum Sztuki Reduktywnej, które niedawno przestało istnieć i przekazało swoje zbiory Bibliotece. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i pracowników MBP udało się wygospodarować pomieszczenie, w którym cenne z historycznego punktu widzenia pamiątki znalazły swoje stałe miejsce.

     Odwiedzający ekspozycję mogą zobaczyć nie tylko fotografie dawnego Świeradowa-Zdroju, przed wojną nazywanego Bad Flinsberg, ale także osady istniejącej kilkadziesiąt lat temu na Izerskiej Hali, która była integralną częścią uzdrowiska. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dokumenty ilustrujące dawną sportową świetność miasta, między innymi istniały tutaj tor saneczkowy i skocznia narciarska. Ekspozycja jest ciągle uzupełniana o nowe elementy.

     Wspomnienie o Świeradowie-Zdroju, ul. 11 Listopada 35, tel. 0-75 78 16 394; czynne: pn.-pt.: 14.00-17.00; sb.: 10.00-12.00

drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-12-06, godz. 09:01, Odwiedzin: 9763
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0722589493