Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Ślężańska Droga św. Jakuba

Wydawnictwa » Książki

Wałbrzych - Hradec Králové

     Niemal z każdej przygranicznej góry w Polsce widać Czechy i odwrotnie - równie łatwo dojrzeć Polskę z wielu czeskich wzgórz. Tym bardziej zdumiewa, że pomimo tysiącletniego sąsiedztwa, przenikania się kultur i podobieństwa językowego Czesi i Polacy wciąż nie wiedzą o sobie zbyt wiele. Chcą jednak wiedzieć więcej niż kiedykolwiek.

     Polityka nie nadąża za życiem, ale życiu powinna pomagać. Dobrze temu służy uproszczenie procedury przekraczania granicy po naszym wspólnym wejściu do Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że cennym wydawnictwem okaże się również niniejszy dwujęzyczny przewodnik, usiłujący sprostać naturalnemu pragnieniu piechurów, rowerzystów i turystów zmotoryzowanych, którzy do tej pory poznawali frapujące tereny przygraniczne okolic Hradca Králové i Wałbrzycha bez podstawowego narzędzia.

     Już nam nie wystarczają zakupy, jesteśmy ciekawi wybitnych walorów krajobrazowych, możliwości aktywnego wypoczynku, kultury, kuchni i obyczajów. Nie bez satysfakcji mogę odnotować partnerską współpracę Hradca Králové i Wałbrzycha, korzystne kontakty biznesowe, sportowe i przejawy wzajemnej ludzkiej życzliwości. Jestem przekonany, że ten wspaniały proces jest już nie do powstrzymania. Zwłaszcza, że nie opiera się na fasadowych deklaracjach w dokumentach państwowych, lecz na spontanicznej sympatii, rzeczywistym zaufaniu i szacunku.


Piotr Kruczkowski
Prezydent Wałbrzycha


"Wałbrzych - Hradec Králové. Przewodnik turystyczny". Wydawnictwo dwujęzyczne, polsko-czeskie, wydane na zlecenie i przy współpracy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu oraz Urzędu Miejskiego w Hradcu Králové. Okładka miękka, format 13 x 21 cm, stron 144, liczne kolorowe zdjęcia i mapki.
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-12-03, godz. 20:05, Odwiedzin: 7715
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0791361332