http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
SGTS 5: Rudawy Janowickie

Wydawnictwa » Książki

Dzieje Śląska

     Dzieje Śląska odkrywamy dziś na nowo - wolni od lęku o trwałość powojennych granic, od poczucia obcości pejzażu kulturowego, gdzie "nawet kamienie mówią po niemiecku", i od propagandowego frazesu, że ziemie te zawsze były polskie. Z ufnością patrzymy w przyszłość, bez kompleksów pytamy o przeszłość. Na naszych oczach dorasta pokolenie Polaków, dla których Śląsk jest nie tylko krajem lat dziecinnych i małą ojczyzną, ale także ziemią rodzinną ich rodziców i dziadków. Pytanie o regionalną tożsamość wydaje się więc zupełnie oczywiste. Pragnienie poznania historycznej prawdy też.

     Książka ta daje systematyczny i zwięzły, przystępnie napisany wykład dziejów regionu leżącego nad górną i środkową Odrą i górną Wisłą. Pokazuje historię Śląska obiektywnie, zwracając uwagę również na interesy polityczne i wpływy kulturowe Niemiec i Czech. Opiera się na dogłębnej znajomości literatury przedmiotu i wieloletnich badaniach własnych, prowadzonych w bibliotekach i archiwach polskich i zagranicznych. Autorzy - młodzi choć utytułowani historycy z Uniwersytetu Wrocławskiego - pisali ją z myślą o czytelnikach młodych, studentach, maturzystach, którzy chcieliby nieco poszerzyć i pogłębić wiedzę o Śląsku wyniesioną ze szkoły, zanim - przynajmniej niektórzy - sięgną po wielotomową "Historię Śląska".Piotr Pregiel, Tomasz Przerwa: ''Dzieje Śląska''. Wydanie I, Wrocław 2005. Okładka miękka (lub twarda do wyboru), format 14,5 x 20,5 cm, stron 216, czarno-białe mapki.

Zajrzyj do naszego BAZARU
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-12-03, godz. 08:04, Odwiedzin: 7835
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0783910751