http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Dolnośląska Droga św. Jakuba

     W ciągu ostatnich kilku miesięcy docierały do nas informacje o wyznakowaniu na Dolnym Śląsku szlaku pielgrzymkowego, wzorowanego na słynnym Camino, prowadzącym od wielu wieków pielgrzymów do grobu św. Jakuba Starszego w hiszpańskim Santiago de Compostella. Niewiele osób wie, że św. Jakub był patronem walk z niewiernymi i przez to bardzo popularną postacią w okresie średniowiecza.

     Również na terenie Dolnego Śląska jego kult był mocno rozwinięty, o czym przekonać możemy się w wielu miejscach. Jakubowice koło Głogowa posiadają kościół pod wezwaniem tego właśnie świętego, pełen elementów wystroju związanych ze św. Jakubem Starszym, w Grodowcu znajdziemy pielgrzymującego św. Jana Nepomucena z muszlą na ubiorze, charakterystycznym symbolem wędrówki do grobu św. Jakuba Starszego, a w Bolesławcu jeden z kościołów nosił dawniej wezwanie św. Jakuba. Miejsc tych można by mnożyć, a po wielu z nich poprowadzona została Dolnośląska Droga św. Jakuba.

     Wędrówkę po Drodze z pewnością ułatwi wydany niedawno przewodnik, prezentujący w zwięzły sposób atrakcje i ciekawe miejsca na szlaku. Nie jest to publikacja szczegółowa, raczej traktować ją trzeba jako wskazanie ciekawostek, ale też nie jest to przewodnik dla krajoznawców, a raczej dla pielgrzymów chcących doznać duchowych doświadczeń. Z pewnością wielkim ułatwieniem jest możliwość przenocowania w kilku punktach na trasie, z których mozna skorzystać tylko z Legitymacją Pielgrzyma, będącą integralną częścią przewodnika.

Kup książkę w naszym BAZARZE

Zobacz także:
Droga św. Jakuba. Droga Wielkopolska i Droga Dolnośląska
Lęborska Droga św. Jakuba
Wędrówka Drogą św. Jakuba
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-11-18, godz. 08:18, Odwiedzin: 9692
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0693168640