Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Okolice Wrocławia (EkoGraf)

Sudeckie ABC » Muzea, skanseny

Mysłakowice, Zakłady Lniarskie ''Orzeł''

Turystyka Przemysłowa – Jak to z lnem Orła było...

     To coś niezwykle trudnego do obróbki, ale wielka elegancja tego materiału sprawia, że wart jest wysiłków, aby go poskromic... - tak o lnie mówi jeden z najwiekszych kreatorów mody VALENTINO
     Sposoby przyrządzania lnu, aby z rośliny zamienił się w przędzę tak delikatną, by można było szyć z niej odziez- znali juz starożytni, a teraz Zakłady Lniarskie "Orzeł" SA w Mysłakowicach  uchylą rąbka tajemnicy stwarzając niepowtarzalną okazję poznania całego procesu powstawania pięknej lnianej tkaniny.

     U podnóża Karkonoszy w sąsiedztwie Szklarskiej Poręby i Karpacza w malowniczej scenerii Domów Tyrolskich  nieprzerwanie od 1844 roku funkcjonuje lider przemyłu lniarskiego – frma "Orzeł" - zakład  jako jedyny prowadzi pełny cykl produkcyjny. Marka "ORZEŁ" obecna jest na rynkach każdego kontynentu, wysokiej klasy produkty zdobywają liczne nagrody w kraju i za granicą.

     Zakład stanowi zwarty zespół przemysłowy o wybitnych wartościach historycznych, architektonicznych i krajobrazowych. Utrzymany w duchu architektury przymysłowej XIX wieku z wyróżniajacymi  się obiektami: przędzalni i tkalni.

     Zapraszamy do zwiedzania jedynego w skali europejskiej obiektu przemysłowego (w pełni funkcjonującego), z zachowanym zamkniętm cyklem produkcji, tworzenia delikatnej lnianej materii.

Rezerwacja – tylko zorganizowane grupy
Dział Marketingu, tel.: +48 (75) 75 28 690
Sekretariat, tel. +48 (75) 75 28 520, fax.: +48 (75) 713 14 87, e-mail:
market@orzel.com.pl, www.orzel.com.pl

     Na miejscu funkcjonuje Sklep Lniarski z przebogatą ofertą tkanin i wyrobów gotowych.
                                       
                                      ODKRYJ PIEKNO LNU Z ORŁA....
 
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-09-13, godz. 22:37, Odwiedzin: 12541
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0739071369