http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Otmuchów, miasto kwiatów

Noclegi » Góry i Pogórze Kaczawskie - noclegi

Villa Greta - Magia tradycji...

 

 

Villa Greta - Magia tradycji...
Ewelina i Krzysztof Rozpędowscy


Dobków 59
59-540 Świerzawa

tel. 0-75 713 44 53
tel. kom. 0-509 745 591

e-mail: ewelina@villagreta.pl
www: www.villagreta.pl

     Nasz dom położony u podnóża Gór Kaczawskich, na obrzeżach Parku Krajobrazowego "Chełmy" jako nieliczny na tych terenach pozostał w rękach tej samej rodziny od ponad 130 lat. Pozwoliło to na zachowanie wielu pamiątek rodzinnych i utrzymanie szczególnej atmosfery domu.

     Pokoje wyposażone są w stare meble i nowe stylizowane tak, aby w warunkach komfortowych poczuć atmosferę wsi dolnośląskiej z początku XX wieku. Szczególną uwagę zwróciliśmy na wyposażenie łazienek. Dzięki temu, ich nowoczesność nie burzy magii domu. Wszystkie pokoje wyposażone są w stałe łącza internetowe. Kuchnia bez wzmacniaczy smaku, oparta na ziołowym ogródku przypraw, na życzenie wegetariańska, domowy nabiał, własne kompozycje herbat ziołowych, wybór przetworów i trunków własnej produkcji. Do dyspozycji gości stylowa sala kominkowa. W sadzie miejsce na ognisko.

     Okolica sprzyja wyprawom rowerowym o różnej skali trudności. Do dyspozycji naszych gości oddajemy 6 rowerów oraz kaski rowerowe. Możliwe jest wynajęcie przewodnika, który poprowadzi szlakiem najciekawszych pod względem przyrodniczym miejsc w Górach i na Pogórzu Kaczawskim, a nasza okolica słynie z jednych z najpiękniejszych na świecie minerałów - agatów oraz złota.

     Naszym gościom proponujemy także warsztaty ceramiczne (lepienie z gliny, szkliwienie, wypalanie). Warsztaty prowadzone są przez artystów rzemieślników z Dobkowa. Dla zainteresowanych możliwe jest przeprowadzenie warsztatów wyrobu świec z wosku pszczelego. 

     Szczególnie mocno zapraszamy wielbicieli jazdy na rowerze, którzy znajdą w pobliżu malownicze szlaki rowerowe np. Szlak Wąwóz Myśliborski, Szlak Wygasłych Wulkanów, poszukiwaczy skał i minerałów oraz wszystkich zainteresowanych starym rzemiosłem lepienia z gliny i lania świec woskowych.
 
     Zapraszamy również rodziny z dziećmi. Villa Greta położona jest z daleka od drogi. Wokół zabudowań jest 1 hektar ogrodu i sadu z dużymi, często pamiętającymi czasy przedwojenne, drzewami. Jest również duża piaskownica, huśtawka i wietnamska świnka Bella.


drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-08-31, godz. 20:09, Odwiedzin: 11086
Komentarze
mirek 2005-11-08 22:50
Moja babcia ma identyczny domek na wsi. Tyle samo okien i drzwi w tych samych miejscach. Bardzo ładnie wykończyliście wnętrze - stylowo, jednak mogłoby być nieco nowocześniej
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0810279846