http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Żytomierz 1:14 000 [P1/1]

Sudeckie ABC » Restauracje

Slávie (Meziměsti)

     Po przekroczeniu przejścia granicznego w Golińsku, z reguły bieżymy szybko do Meziměstí i tam wsiadamy do pociągu lub autobusu, które wiozą nas dalej w głąb Czech. Tymczasem na samym początku miejscowości, po prawej stronie drogi stoi niepozorna knajpka "Slávie", która serwuje co prawda zwykłą czeską kuchnię, ale ma niebanalny wystrój. Piwo ma tutaj niepowtarzalny smak, a z półek i ze ścian spoglądają na nas wodzowie rewolucji, od Lenina i Stalina począwszy a na elicie rządzącej w komunistycznej Czechosłowacji skończywszy.

     Warto zwrócić uwagę na wiszące na ścianach plakaty z dawnych lat, a także popiersia znanych komunistów. W sali obok głównej, jadalnej, wisi surrealistyczny obraz, kiczowaty, ale piękny w swej prostocie. Jeśli chodzi o dania, na pewno warto spróbować smażonego sera i oczywiście wypić kufel piwa. Serwują tutaj pysznego Budweisera i równie wspaniałego Krkonoša.

     Knajpa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-22.00, w soboty od 11.00-22.00, w niedziele i święta od 11.00 do 21.00.

Galeria zdjęć:
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-06-29, godz. 07:52, Odwiedzin: 12433
Komentarze
Ciekawski 2005-11-15 14:19
Jestem ciekawy co by bylo, gdyby ktos z Meziměsti prowadzil knajpke, w ktorej z polek i ze scian spogladali na nas Hitler, Goebbels i np. Hans Frank. Ciekawe czy wtedy piwo tez mialoby niepowtarzalny smak.
Zawsze dziwilo mnie, ze Hitler zostal po latach (tak niewielu przeciez) uznany za zlego, a Stalin i Lelin za swojakow, w towarzystwie ktorych popija sie piwko... nawet czeskie, jak sie okazuje.
Bohemophilus 2006-02-03 11:14
Też mam zawsze mieszane uczucie wobec tej afirmacji jednego totalitaryzmu (bardziej ludobójczego), a potępienia drugiego. Nie jest to jednak włąściwość Czechów, bo i RP są takie miejsca, po drugie - w tej selektywności (w relatywiźmie moralnym?) kryje się typowo słowiańska germanofobia i sentyment do panslawizmu, po trzecie - bardziej nienawidzi się tego, kto prał po gębie i mówił dlaczego, niż tego, kto kopał w nerki uśmiechając się słodko..., po słowiańsku.
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0776050091