http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
SGTS 2 - Pogórze Izerskie

Sudeckie ABC » Restauracje

U Tošovaka (Góry Stołowe, Adršpach)

     W Adršpachu jest całkiem sporo różnego rodzaju knajpek, ale niemal wszystkie urządzone są na jedno kopyto. Trudno znaleźć w nich coś swojskiego, jakiś charakterystyczny element, który wyróżniałby je od innych restauracji. Jest jednak takie miejsce, które ma szczególny klimat, a tworzą je wspinacze, którzy tutaj przesiadują. Zresztą lokal jest prowadzony przez wspinaczy dla wspinaczy. Na ścianach wiszą panoramy pobliskiego skalnego miasta, zdjęcia szczytów, na półce literatura górska, swojskie nieogolone twarze w charakterystycznej odzieży za stołami sączą piwo i rozmawiają.

     Bardzo miła knajpa, ale nie szukajcie w niej luksusów. Z dań szczególnie polecamy pečené koleno, czyli pieczoną golonkę. To najdroższe tutaj danie, bo kosztuje 115 Kč, ale warto je spróbować, jeśli jesteście miłośnikami golonek. Koniecznie trzeba też wziąć pod uwagę rozmiar dania - cca 1,5 kg, do tego chleb, musztarda, chrzan... i piwo oczywiście. Inne dania są w znacznie niższych cenach, np. rosół (15 Kč), filet z ryby z ziemniakami (52 Kč), gulasz z knedlikami (55 Kč), kotlet z ziemniakami (79 Kč), fasola po meksykańsku (48 Kč).

     Lokal jest czynny w poniedziałki, wtorki i czwartki 13.30-21.00, piątki do 22.00, a w weekwndy 10.00-22.00, środy zamknięte. Dane z listopada 2004 r. Od parkingu przy głównym wejściu do skalnego miasta, należy jechać w górę wsi, jakieś 1,5 km. Lokal znajduje się po lewej stronie drogi.

Galeria zdjęć:
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-06-29, godz. 07:36, Odwiedzin: 13039
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0739049911