http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Życie w dawnej Bielawie

Galeria

IV Górski Finał WOŚP

     8 stycznia 2005 r., już po raz czwarty, dzień przed oficjalnym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w karkonoskim schronisku Samotnia, odbył się Górski Finał WOŚP. Impreza co roku gromadzi sporą grupę ludzi gór, którzy w ten sposób chcą wesprzeć akcję Owsiaka, a przy okazji dobrze się bawić, spotkać w gronie znajomych i przyjaciół oraz zaznać uroków karkonoskiej zimy, która w tym roku jest w niższych partiach Sudetów wyjątkowo kapryśna i bezśnieżna. Pogoda, jak przyznał Piotr Pustelnik, była iście himalajska, a to za sprawą huraganowego wiatru podrywającego z wierzchowiny Karkonoszy efektowne pióropusze śniegu, niczym na himalajskich ośmiotysięcznikach.

     Licytowane były przeróżne przedmioty, od butów określonych przez ofiarodawcę jako olejoodporne, poprzez kartki wyprawowe, zdjęcia, worek monet wydobytych z Morskiego Oka po bloczek znaczków pocztowych z autografem Edmunda Hillarego i butelkę wina z winnicy Reinholda Messnera. Kilkuset ofiarodawców datków i licytujących uzbierało w sumie ponad 8 tysięcy złotych, przekraczając w ten sposób zeszłoroczny rekord. Jednym z najdroższych „eksponatów” okazało się zdjęcie Marka Arcimowicza przedstawiające Samotnię w zimową noc, a w tle światła miast położonych w dole. Marek powiedział, że to zdjęcie przywiodło go do Samotni, pozwoliło poznać przyszłą żonę i dało mu dom w postaci pięknego schroniska nad Małym Stawem. Powiększona do ogromnych rozmiarów fotografia została sprzedana za 1100 złotych (zdjęcie).

     Licytację poprowadzili dwaj znani alpiniści: Zbigniew Piotrowicz, szef lądeckiego Przeglądu Filmów Górskich i Piotr Pustelnik, zdobywca 12 ośmiotysięczników. O popularności imprezy świadczy też udział licznych mediów, w tym „Sudetów”, redakcji serwisu turystycznego www.naszesudety.pl, TVP2 i Telewizji Regionalnej. Za rok kolejna edycja, na którą już teraz wszystkich zapraszamy. Na pewno będą pokazy slajdów, filmy, spotkania z ciekawymi ludźmi gór i dobra zabawa.


Waldemar Brygier


W detalach kościółka Wang łatwo się zakochać  oddali widoczne: Trójgarb i Chełmiec Słonecznik w słońcu i śniegu Na górze tumany śniegu A na dole śniegu brak Śnieżka niczym himalajskie szczyty... Pióropusze śniegu Pióropusze śniegu Podczas pokazu slajdów Kręcimy dla TV i dla sympatycznej p. Renaty To zdjęcie ''poszło'' za 1100 zł! Piotr Pustelnik dał za obiekt swych marzeń 50 euro Nagłowie Piotra 2 kg monet wydobytych z Morskiego Oka Prawdziwy biały kruk Popatrzcie na ich twarze...
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-05-26, godz. 20:44, Odwiedzin: 17491
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0835728645