http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Praga

Wydawnictwa » Książki

Jizerskohorská rašeliniště

    Ukazała się piękna i potrzebna książka. Piękna, bo zawarte w niej zdjęcia są wyjątkowo dobrze wykonane, a potrzebna, bo zawiera informacje, jakich trudno szukać w innych popularnonaukowych dziełach opisujących torfowiska w dolinie Izery. 

     Zawartość podzielona została na kilka rozdziałów, opisujących m.in. geologiczne i klimatyczne podstawy powstawania torfowisk, faunę tych zbiorowisk roślinnych, topografię, a także wykorzystanie przez człowieka. Dowiadujemy się również jak powstają torfowiska, a na deser otrzymujemy duże zdjęcie lotnicze opisywanego terenu w postaci wkładki na końcu książki.

     Opracowanie wydane zostało przez Jizersko-ještědský horský spolek, oczywiście w języku czeskim, ale wśród autorów poszczególnych części opracowania widnieje i polskie nazwisko (Joanna Potocka) osoby, zajmującej się niejako zawodowo torfowiskami w Górach Izerskich. Polecamy tę pozycję szczególnie miłośnikom przyrody, ale i wielbicielom dobrej fotografii, bowiem oglądanie zawartych w książce zdjęć jest prawdziwą ucztą dla estetów.

Miroslav Jóža, Pavel Vonička i inni: "Jizerskohorská rašeliniště". Jizersko-ještědský horský spolek, 2004. Okładka twarda, format 17 x 24 cm, stron 160, liczne kolorowe, piękne zdjęcia + mapa torfowisk i zdjęcie lotnicze
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-05-17, godz. 22:27, Odwiedzin: 7694
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0734062195