http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
PROMOCJA 1/1

Wydawnictwa » Książki

Gdzie kończy się droga. Samotna wyprawa po bezdrożach Azji

     "Czy są jeszcze na świecie miejsca, które mają szczególną moc? Miejsca, które obdarzyć mogą człowieka swoją energią, z których widać inne światy, inne sprawy i inny porządek rzeczy. Gdzie człowiek odkrywa w sobie człowieka. Może sąjeszcze takie miejsca na tym świecie, ale jak ich szukać. Przewodniki o nich milczą i nie ma żadnej mapy, która mogłaby nas do nich zaprowadzić. Zostają ślady i znaki. Możemy je zobaczyć, kiedy patrzymy bardzo głęboko w siebie".

Marek Kamiński


     Erika Warmbrunn startując z rosyjskiego Irkucka, w ciągu ponad ośmiu miesięcy fascynującej podróży pokonuje osiem tysięcy kilometrów przez bezkres mongolskich stepów, niezliczone wioski w Chinach i wietnamskie pola ryżowe, by zakończyć wyprawę w Sajgonie, na wybrzeżu Morza Południowochińskiego. Niezależność, jaką zyskała podróżując rowerem, pozwała jej zasmakować prawdziwej esencji podróżowania: eksploruje mongolskie bezdroża, często polegając jedynie na kompasie; rezygnuje z wcześniej ustalonego planu, spędzając niezapomniany miesiąc w mongolskiej wiosce, ucząc języka angielskiego i mieszkając w jurcie; w Wietnamie z premedytacją opuszcza bezpieczne, główne drogi, by poznać miejsca, nieopisywane w przewodnikach.

     Relacja z samotnej rowerowej podróży Eriki Warmbrunn, to wartko tocząca się akcja, przeplatana przemyśleniami i spostrzeżeniami autorki, pozwalającymi poznać nieznaną część Azji, niedostępną dla większości podróżników. Pasjonujące opisy przyrody i kultury, ekscytujące przeżycia oraz doskonały warsztat pisarski sprawiają, że książkę Eriki Warmbrunn czyta się z zapartym tchem.

Paweł Brzozowski,
rowerzysta, podróżnik,
redaktor portalu
www.e-gory.pl


     Erika Warmbrunn za książkę Gdzie kończy się droga otrzymała nagrodę Miles From Nowhere imienia Barbary Savage przyznawaną autorom najlepszych książek podróżniczych.
Strona internetowa autorki: 
www.wherethepavementends.com


Erika Warmbrunn: "Gdzie kończy się droga. Samotna wyprawa po bezdrożach Azji". Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2004. Okładka miękka, lakierowana, format 16,5 x 24,5 cm, stron 252, czarno-białe fotografie
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-05-17, godz. 22:15, Odwiedzin: 7776
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0862309933