http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Góry Polski

     Książka prezentuje ciekawostki z historii zagospodarowania wszystkich pasm górskich Polski - od Bieszczadów po Góry Izerskie. Liczy 28 rozdziałów - każdy z nich poświęcony jest innemu pasmu górskiemu. Wszystkie są bogato ilustrowane kolorowymi zdjęciami. Część z nich przedstawia miejsca, w które turyści nie mają wstępu. 

     Książka jest skarbnicą informacji o terenach górskich i ich historii. Gdzie znajduje się najwyżej położona stacja kolejowa w Polsce, kto pierwszy przeszedł non stop góry ze wschodu na zachód, jak dawniej znakowano szlaki w górach, gdzie znajdują się klamry, łańcuchy, drabinki; którędy prowadziły zamknięte szlaki turystyczne, jakie ślady przetrwały po nieistniejących już schroniskach i wieżach widokowych, dokąd w głąb gór docierały autobusy PKS, co pozostało po Drodze Karpackiej i Drodze Sudeckiej, na które szczyty wchodzili święci i rewolucjoniści, a na które chciano poprowadzić kolejki wąskotorowe, z jak daleka widać na nizinach góry - te i sporo innych ciekawostek z polskich gór znajduje się w książce. Wszystko to okraszone cytatami i bogato ilustrowane datami odnoszącymi się do poszczególnych wydarzeń.

Tomasz Rzeczycki: "Góry Polski". Wydawnictwo Emmanuel, Katowice 2004. Twarda okładka, format 17 x 24,5 cm, stron 220, papier kredowy, liczne kolorowe zdjęcia.

Kup książkę w naszym BAZARZE
Przeczytaj recenzję książki
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2005-05-17, godz. 21:46, Odwiedzin: 9983
Komentarze
MONIKA MAGDA KASIA kowalska 2008-05-14 19:15
sama nie wiem co co chodzi ,ale chciałam ciekawostki Sudetach u tu mi wyskakują książki
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0687859058