http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Rok 2015 rokiem Motyli Karkonoszy

„Gdybym był motylem,
powiedziałbym Ci tyle
o wietrze, który mnie niesie,
o tym w górach lesie,
o drodze, która nie ma końca,
o tym jak skała może być paląca”.     Gdybym..., żeby lepiej im się przyjrzeć, żeby wyczulić na ich obecność, różnorodność, znaczenie dla środowiska przyrodniczego, żeby zmotywować do przyglądania się Karkonoszom jakby przez obiektyw makro, żeby odkryć kolejny sposób poznawania tych wyjątkowych gór, w których mała zmiana, zgodnie z efektem motyla, może wywołać potężne konsekwencje, Karkonoski Park Narodowy ogłosił rok 2015 Rokiem Motyli Karkonoszy.

     Z tej okazji zostały już wydane kalendarze na 2015 r. z pięknymi ilustracjami przedstawiającymi motyle (do nabycia w punktach sprzedażowych KPN), na czerwiec tego roku planowane jest przeprowadzenie dwudniowych warsztatów w Centrum Informacyjnym KPN w Karpaczu (ul. Leśna 9). Pierwszego dnia odbędzie się prelekcja poświęcona motylom Karkonoszy oraz wycieczka terenowa w ich poszukiwaniu, natomiast drugiego dnia warsztaty plastyczne.

    KPN planuje także wydanie kolorowanek poświęconych oczywiście motylom, a w punktach sprzedażowych do nabycia pojawią się koszulki (T-shirty) z przedstawieniami motyli Karkonoszy oraz hasłami dotyczącymi m.in. sposobów ich życia.

     Jakie motyle żyją w Karkonoszach? Zapraszamy do interesującej lektury:
www.kpnmab.pl

www.kpnmab.pl
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-03-19, godz. 09:07, Odwiedzin: 2727
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0745260715