Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Pochwała prowincji

Aktualności

Izerskie Kryształy 2014 przyznane

     W sobotę 14 marca 2015 r. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich „Zakwisie”, któremu od lat godnie prezesuje Andrzej Woźniak, przyznało nagrody „Izerski Kryształ”. W tym roku uroczystość miała miejsce w Kromnowie, w pieczołowicie odremontowanym dawnym kościele ewangelickim, w którym mieści się obecnie Artystyczna Galeria Izerska: www.galeriaizerska.blogspot.com. prowadzona z wielkim zaangażowaniem przez Violettę Pietrzak.     Nagrodami „Izerski Kryształ 2014” uhonorowano Konstancję Uniechowską z Wolimierza, Dariusza Serafina ze Szklarskiej Poręby i Leszka Różańskiego z Kopańca. Nominowanym nagrody wręczyła poseł Zofia Czernow. W rozdaniu nagród uczestniczyli Zofia Świątek, wójt gminy Stara Kamienica, Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby i Wiktor Rudolf burmistrz Piechowic. Obecność przedstawicieli samorządów lokalnych cieszy i świadczy o coraz większym zwracaniu uwagi gmin na rolę kultury i sztuki jako ważnej dziedziny w promocji regionu oraz fenomenu kolonii artystycznej Karkonoszy i Gór Izerskich.

     W ramach programu uroczystości, którą prowadził Arkadiusz Lipin - redaktor portalu „Góry Izerskie”, zaprezentowany został wykład Szymona Surmacza "Izerska przedsiębiorczość społeczna - biznes XXI w.?" oraz film "Izerskim szlakiem", opisujący tradycje i piękno Gór Izerskich. Wieczór zakończył występ Grzegorza Żaka, literata i muzyka, miłośnika Gór Izerskich.

     Goście mieli możliwość obejrzenia wystawy "Anielskie spojrzenia" Beaty Makutynowicz
www.beata-makutynowicz-obrazy.bloog.pl oraz prac artystów tworzących w Górach Izerskich, w tym subtelnych witraży Magdaleny Kuźniarz z Wolimierza www.szklanakuznia.pl/pl/szklana-kuznia.

Przemysław Wiater
Na zdjęciu: Laureaci nagrody "Izerski Kryształ 2014": Leszek Różański, Konstancja Uniechowska i Dariusz Serafin
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-03-16, godz. 14:56, Odwiedzin: 2311
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0764439106