http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Muzeum w Chrastavie ma nowy eksponat

     Chrastava jest niewielką miejscowością w województwie libereckim, położoną zaledwie kilka kilometrów od polskiej granicy. Jedną z jej atrakcji jest Muzeum Techniki Strażackiej, w którym gromadzone są pamiątki związane ze strażą pożarną. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych urządzeń, zarówno małe, ręczne sikawki, jak i duże pompy zasilane silnikiem parowym i wiele, wiele innych ciekawych eksponatów.     Najnowszym nabytkiem muzeum jest samochód strażacki Mercedes Benz z roku 1942. Na terenie Republiki Czeskiej znajdują się już tylko cztery takie samochody. Zabytkowy wóz został podarowany muzeum przez Jablonec nad Nisą. Rada Miejska Jablonca już w styczniu postanowiła oddać zabytek, ale do formalnego przekazania doszło dopiero teraz.

     Auto nie jest na chodzie, ale twórca Muzeum Techniki Strażackiej, Miroslav Pivoňka, ma nadzieję, że uda się je doprowadzić do stanu używalności. Skupieni wokół muzeum miłośnicy techniki strażackiej, mają doświadczenie w tego typu naprawach i jak mówi burmistrz Jablonca, auto na pewno trafiło w dobre ręce.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-03-15, godz. 22:26, Odwiedzin: 2212
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0699429512