Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Na Ještědzie pokoje w starym stylu

     Bar Avion w hotelu górskim na Ještědzie pomału nabiera klimatu z lat 70-tych, a więc z okresu, gdy został zbudowany i otwarty (zob. Bar na Ještědzie jak sprzed 40 lat). Kolejnym pomysłem zarządzających hotelem jest przywrócenie tamtego klimatu również dwóm pokojom hotelowym. Prace prowadzone będą we współpracy z właścicielem budowli oraz stowarzyszeniem Ještěd 73.     - Mieliśmy nadzieję na zakończenie prac w barze do końca ubiegłego roku, ale nie udało nam się to. Pierwszy etap prac kosztował nas 595 tysięcy koron, na zakończenie prac potrzebujemy jeszcze 328 tysięcy koron. Pomoc obiecało nam województwo libereckie, które w swoim budżecie przeznaczyło na Ještěd 100 tysięcy koron. Liczymy również na publiczną zbiórkę za pomocą platformy crowdfundingowej Katalyzátor, gdzie z zaplanowanych 130 000 koron zebraliśmy do tej pory 83 tysiące. Zbiórka kończy się 26 marca, jeśli nie uda nam się zebrać zaplanowanej kwoty, wpłaty zostaną zwrócone darczyńcom – mówi Milena Lánská, szefowa stowarzyszenia Ještěd 73.

     Katalyzátor to platforma umożliwiająca zbiórkę pieniędzy na konkretny cel. Od zbiórki publicznej, tzw. crowdfunding różni się tym, że darczyńcy otrzymują coś w zamian. W przypadku zbiórki pieniędzy na bar Avion są to np. plakaty z reprodukcją projektu stołków barowym z podpisem ich twórcy, Otakara Binara, repliki szklaneczek w ozdobnym pudełku, używanych w dawnym barze, czy zaproszenie na obiad ze zwiedzaniem przekaźnika i hotelu.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl
Na zdjęciu: zrekonstruoany salonik w hotelu
Fot. lidovky.cz
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-03-15, godz. 10:44, Odwiedzin: 2277
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0984611511