http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Śląsk i jego dzieje

Aktualności

Anielskie spojrzenia i Izerskie Kryształy

     W nadchodzącą sobotę (14.03) o godz. 16.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie rozpocznie się wernisaż wystawy Beaty Makutynowicz “Anielskie spojrzenia”. Wystawy potrwa do 10 kwietnia. Po wernisażu, o godz. 17.00, odbędzie się uroczystość wręczenia Izerskich Kryształów - najstarszego izerskiego wyróżnienia przyznawanego osobom szczególnie zaangażowanym na rzecz rozwoju i promocji Gór i Pogórza Izerskiego.     Beata Makutynowicz pochodzi z Pasymia w województwie warmińsko-mazurskim. Swoją edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach, które ukończyła w roku 1991. W międzyczasie przeprowadziła się do Karpacza, w którym do dziś mieszka i tworzy. Swoja drogę artystyczną kontynuuje w Stowarzyszeniu Nowy Młyn ze Szklarskiej Poręby, Stowarzyszeniu “Partnerstwo Ducha Gór” oraz Artystycznej Grupie Π-Art z Piechowic. Swoje prace wystawiała w Polsce (w Jaworze, Jeleniej Górze, Karpaczu, Lubinie, Starej Kamienicy, Szklarskiej Porębie i Złotoryi) oraz we Włoszech (w Gazzada Schianno).

     Ze starych, spatynowanych desek oraz metalowych elementów Beata Makutynowicz tworzy drewniane kompozycje: Karkonoskie Anioły Staroskrzydłe, “drewniaszki”, “karkoniki”. Z kolei na kamiennych łupkach i starych deskach maluje karkonoskie pejzaże. Tworzy także martwe natury, zwłaszcza układy z udziałem kwiatów i elementów roślinnych.

     Artystyczna Galeria Izerska to dawny ewangelicki kościół. Szczegółowe informacje na blogu: galeriaizerska.blogspot.com, kontakt: 75 76 57 680 lub e-mail:
galeria.izerska@gmail.com
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-03-10, godz. 21:43, Odwiedzin: 2201
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0733361244