http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

XIII Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi

     Serdecznie zapraszamy w sobotę 21 lutego 2015 r. do Kowar na „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi”. Impreza ta w naszym mieście odbędzie się już po raz trzynasty. Dwuosobowe załogi sań wystartują z punktu poniżej Sulickiego Rozdroża, by następnie zjechać leśnym duktem w pobliże przepięknie położonego Hotelu „Jelenia Struga MEDICAL SPA”. Dojechanie do mety nie jest jednak dla zawodników końcem sportowych emocji. Muszą oni wziąć jeszcze udział w kolejnych, nie zawsze łatwych konkurencjach. Piłowanie pniaka, wiązanie stosu drewna, czy rzut śnieżką do dzwonka nie jest wcale tak banalne jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Trzeba tego najpierw spróbować. Dodatkowe punkty zdobyć można także za oryginalny strój. Liczymy na kreatywność oraz poczucie humoru zawodników.

     Formularz zapisów dwuosobowych załóg oraz regulamin imprezy „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi” znajdziecie na stronie:
http://www.kowary.pl/pl/xiii-miedzynarodowy-zjazd-saniami-rogatymi-2015 Pamiętajcie, nie trzeba mieć swoich sań! Te zapewni Wam organizator.

     Zjazdowi Saniami Rogatymi tradycyjnie towarzyszyć będzie impreza rekreacyjna odbywająca się w sąsiedztwie mety, na placu przy „Sztolniach Kowary w Kopalni Liczyrzepa”. Nie zabraknie tam występów artystycznych i konkursów dla widzów. W tym roku pojawi się również nowość - po raz pierwszy odbędzie się „kąpiel morsów” organizowana przez Fundację Slow City. Wejście zimą do potoku Jelenia Struga dla każdego może być sporym wyzwaniem. Warto sprawdzić, czy znajdzie się w sobie odwagę, by zrobić krok ku lodowatej wodzie tego urokliwego karkonoskiego strumienia.

     Uwaga widzowie i zawodnicy: Nasza impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe! Nawet przy braku śniegu gwarantujemy dobrą zabawę! Mile widziane kolorowe stroje! Organizatorami „Międzynarodowego Zjazd Saniami Rogatymi” są: Gmina Miejska Kowary, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, Związek Gmin Karkonoskich, Jelenia Struga MEDICAL SPA, Sztolnie Kowary w Kopalni Liczyrzepa, Kopalnia Podgórze, Fundacja Slow City.
 

Kowarskie sanie rogate

     Zimowe zjazdy na saniach rogatych to rozrywka dostępna w naszym mieście od dwóch wieków! W 2015 roku mija dokładnie 200 lat od pierwszego turystycznego zjazdu saniami do Kowar. Od kilkunastu lat tradycja zabawy, której przed laty oddawała się w Karkonoszach miejscowa elita, zamożni kuracjusze i turyści, przeżywa prawdziwy renesans. Od 2001 roku “Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi” odbywa się w każdą śnieżną zimę. Biorą w nim udział zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji  i Niemiec. Emocje związane ze zjazdami saniami rogatymi nie polegają tylko na podziwianiu pięknych górskich widoków. Relaksacyjne zjazdy zmieniają się często w szalone wyścigi krętymi leśnymi ścieżkami. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zjechać naszym “śnieżnym wehikułem czasu” oraz tych, którym przyjemność ta przypadła już do gustu, zapraszamy do  Kowar!
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-02-02, godz. 23:39, Odwiedzin: 1667
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.1000812054