Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Opavsko (mapa rowerowa)

Aktualności

Powstaje książka o legendarnym Gustavie Ginzlu

     Gustav Ginzel stał się legendą jeszcze za swego życia. Z wielu powodów, na przykład jako wspinacz, który na izerskich granitowych skałach ma na swoim koncie kilka pierwszych wejść, jako wybitny znawca regionu, czy wreszcie jako właściciel słynnego Gnojowego Domu w Jizerce. Jego sława przekroczyła granice regionu, a przede wszystkim granice ówczesnej Czechosłowacji.     Oprócz Czechów, przyjeżdżali do niego gromadnie także turyści ze wschodnich i zachodnich Niemiec, co było solą w oku ówczesnych władz. O niezwykłym człowieku, który zadziwiał swymi podróżami, sposobem bycia i opowieściami, powstaje książka, której autorem jest dziennikarz Jan Šebelka.

     Autor nosił się z myślą o książce już od pięciu lat, wreszcie dojrzał, by swój pomysł zrealizować. Książka będzie przede wszystkim zbiorem wspomnień ludzi, którzy Ginzla znali osobiście, ale jak autor sam mówi, chętnie pozna również opowieści, czy zdjęcia innych ludzi, którzy z Gustavem Ginzlem mieli jakąkolwiek styczność. Jeśli więc macie takie wspomnienia i własne materiały dotyczące Ginzla, to skontaktujcie się koniecznie z autorem, jego e-mail:
redakce@freedlantsko.eu.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl na podstawie:
[Jana Pavlíčková – www.denik.cz]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-02-01, godz. 22:49, Odwiedzin: 1557
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0742270947